امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

راهنمای تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه

06 اردیبهشت ، 1400
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

نحوه تعویض شیر آشپزخانه 

اگر شیر ظرفشویی آشپزخانه منزل شما کهنه شده یا به هر دلیلی قصد جایگزین کردن شیر جدید دارید بهتر است خودتان این کار را انجام دهید در این مقاله ما به نحوه تعویض شیر آشپزخانه می پردازیم. با ما همراه باشید.

طریقه تعویض و نصب شیر ظرفشوییطریقه تعویض و نصب شیر ظرفشویی 

انواع شیرآلات

کاربرد اصلی شیرآلات در تامین آب سرد و گرم برای شستشوی ظرف ها میوه ها و سبزیجات است اما نکته مهم تر این مسئله تاثیر مهم شیرالات در طراحی آشپزخانه و زیبایی که به آن می بخشند است. طرح ها ،مدل های مختلفی از شیر ظرفشویی و سینک وجود دارد اما همیشه با هم سازگار نیستند ما چند مدل از شیرها را به شما معرفی می کنیم.

  • شیر ظرفشویی رو کابینتی: به این صورت که شیر در بالای کانتر نصب می شود. نکته قابل توجه در نصب این گونه شیرآلات این است که بیشتر از عرض یک انگشت زیر شیر فاصله بگذارید برای پاک کردن شیر ظرفشویی رو کابینتی ظاهر بدون درز و شکاف ایجاد می کند.
  • شیرهای متصل به کابینت:  اگر قصد دارید برای یک سینک شیر ظرفشویی انتخاب کنید. باید به این موضوع توجه کنید که، چند تا حفره برای نصب وجود دارد. شیر های جدید در انواع یک ،دو، سه و چهار حفره ای ارائه می‌شوند. زمانی که هدف شما این است که یک شیر قدیمی را با یک شیر جدید تعویض کنید به حفره های کمتری نیاز دارد، به دنبال شیری بگردید که یک صفحه محافظ برای پوشاندن حفره های اضافی داشته باشد.
  • شیر ظرفشویی دیواری: در این گونه شیرهای ظرفشویی، باید سینک شما با شیر هماهنگ باشد و همچنین لوله کش باید فاصله و محل نصب دقیق را اندازه بگیرد. چنانچه تیرچه دیوار سر راه باشد باید جای شیر، جابجا شود که نیاز شما را برطرف کند.

انواع دستگیره شیرآلات

  • شیرآلات تک اهرمی: این نوع شیر با قابلیت حرکت به بالا و پایین برای تنظیم میزان آب خروجی و حرکت به طرفین برای تنظیم دمای آب خروجی در بازار موجود می باشند.
  • شیرآلات دو اهرمی: این شیرها برای آب سرد و گرم اهرم جداگانه اختصاص داده شده که تنظیم محسوس‌تر برای حرارت آب مهیا می‌کنند که به خوبی تنظیم شدت آب در این نوع شیرها است.

تعویض شیر آشپزخانه

شیرهای بهداشتی، به خصوص شیرهای ظرفشویی، پس از مدت طولانی استفاده، بسته به کیفیتی که باعث ایجاد مشکل می شود، مانند مسدود شدن، تغییر رنگ، از دست دادن آب یا نشتی، یا حتی اگر در موارد دیگر به دلیل تغییر دکوراسیون در آشپزخانه باشد، نیاز به تعویض شیرهای آشپزخانه دارید. در اینجا نحوه تعویض شیر آشپزخانه آورده شده است.

چگونگی نحوه تعویض شیر آشپزخانه

اولین قدم برای نحوه تعویض شیر آشپزخانه، مراجعه به مرکز برندهای معتبر و تهیه ی شیرآلات با گارانتی و قابل تعویض است. نکته قابل اهمیت این است که علاوه بر انتخاب شیرآلاتی با ظاهر زیبا به کیفیت و عواملی مثل نشانه های استاندارد، سایز آن و ارتفاع مناسبی ک مدنظر دارید و میزان آب خروجی از آن و... توجه کنیم. برای این کار تنها به آچار فرانسه برای باز و بسته کردن و یک ظرف جهت خالی کردن آب از درون لوله نیازمندیم.

اقدام دیگر در جهت نحوه تعویض شیر آشپزخانه بستن آب ورودی است. اگر در زیر کابینت نگاه کنید متوجه دو عدد شیر پیسوار می شوید که بین لوله های ورودی آب سرد و گرم می باشند. هر دو آنها را بسته و تست کنید که آب از شیر ظرفشویی خارج نمی شود تا از خیس شدن ناگهانی وسایل مطمئن شوید. سپس کار دیگری که باید در جهت نحوه تعویض شیر آشپزخانه انجام داد، این است که با کمک آچار فرانسه از زیر ظرفشویی شلنگ ورودی آب سرد و گرم را جدا کنیم و بلافاصله آن شلنگ ها را درون ظرفی که از قبل آماده کردیم قرار می دهیم تا کابینت و وسایل موجود در آن خیس نشوند.

و در نهایت آخرین کاری که باید در جهت نحوه تعویض شیر آشپزخانه انجام دهیم، جدا نمودن شیر قدیمی و جایگزین کردن شیر جدید بجای آن است. با توجه به شیر خریداری شده و نوع آن که یک مهره دارد یا دو مهره عمل می کنیم. این مهره ها را به آرامی و به وسیله آچار فرانسه باز کنید و شیر قدیمی را از آن جدا کنید.

راهنمای نصب انواع شیر روشویی و شیر ظرفشوییراهنمای نصب انواع شیر روشویی و شیر ظرفشویی 

نحوه تعویض شیر آشپزخانه

بسته به شیری که شما خریداری کرده اید، دارای اتصالاتی است.  همین‌طور در بسته بندی آن یک بروشور یا آموزش تعویض شیر آشپزخانه وجود دارد. آن را از جعبه خارج کنید و مطالعه بفرمایید. و در ادامه شیر خریداری شده که حاوی یک یا دو مهره است را برمی داریم تا شلنگ های ورودی آب را از درون آن عبور دهیم.به طور کلی شیرها دو نوع مختلف هستند مدلی که قابلیت جدا شدن دارد و شلنگ داخلی به آن اتصال پیدا می کند و نیز مدلی که ثابتند و نیاز به شلنگ داخلی ندارند. در نوعی از آن معمولا دو عدد واشر وجود دارد که یکی از آن به صورت حلقوی است که در میان سینک و شیر قرار می گیرد.

دیگری که کمی ضخیم است و دارای دو سوراخ برای عبور پیچ های اتصال شیر می باشد این واشر باید از زیر سینک نصب شود. اما در بیشتر شیرآلات برای جلوگیری از نشت آب به داخل کابینت از دو واشر پلاستیکی استفاده می شود که یکی از آنها زیر و دیگری روی سینک قرار می گیرد. چنانچه شیر خریداری شده توسط شما دو واشر داشت، یکی از آن را برداشته و شلنگ را از  داخل سوراخ سینک ظرفشویی و واشر بالایی عبور دهید و به انتهای شیر متصل کنید.در ادامه نحوه تعویض شیر آشپزخانه با آچار فرانسه اتصالات شیلنگ ها را محکم کرده و شیر را روی سینک قرار دهید، مهره مخصوص نگهداری شیر بر روی سینک را محکم کنید و توجه داشته باشید که لازم نیست خیلی به آن فشار وارد کنید و همین که شیر روی سینک تکان نخورد کافیست. اما در پایان نحوه تعویض شیر آشپزخانه وقت آن است که شیرهای ورودی آب را باز کنید و چک کنید که اتصالات شما نشتی نداشته باشد.

مراقبت از شیرآلات آشپزخانه

قطعا توجه کرده اید که شیرآلات بعد از مدتی استفاده، شفافیت و ظاهر خوب خود را از دست می دهند و لکه های رسوب مانند سفید و کوچکی روی آنها به وجود می آید که براق بودن شیر را می گیرد. می توان با چند روش ساده به شفافیت و ظاهر آن کمک کرد و شیرآلات آشپزخانه خود را تمیز نگه داشت.

  • شستن شیرآلات با سرکه نمک
  • درخشان کردن شیرها با آبلیمو
  • و...

شرکت خدمات فنی آریا با ارائه بهترین خدمات لوله بازکنی، چاه بازکنی، تشخیص ترکیدگی لوله و... کلیه خدمات در کنار شما مشتریان گرامی می باشد. 

چگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانهچگونگی تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید