امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4 از 5 (از 44 رای)
امتیاز شما :

بایدها و نباید ها در تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی

16 فروردین ، 1401
شرکت لوله بازکنی آریا
0 کامنت

تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی امروزه به یکی از دغدغه های خانم ها تبدیل شده زیرا برای از بین نرفتن لعاب و کدر نشدن رنگ آنها، بهتر است از روش های مخصوص استفاده شود. در گذشته شیرها همیشه به رنگ استیل بودند و بیشتر افراد از این شیرها استفاده می کردند. البته شیرهای برنجی نیز در برخی مکان ها دیده می شد. امروزه رنگ و جنس شیرها تغییر کرده و در خانه ها  و مکان های لوکس از شیرهایی به رنگ سفید و یا طلایی استفاده می شود. تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی راه روش خاص خود را دارد.

تمیز کردن شیرآلات سفید و طلایی 

این روزها اگر به فروشگاه های عرضه لوازم بهداشتی بروید، می بینید که شیرآلات از چه تنوع بالایی برخوردار هستند و چه رنگ ها، مدل ها و جنس های متنوعی برای انتخاب و خرید پیش روی شما می باشد. یکی از شیرهای مورد پسند افراد شیرهای سفید و طلایی هستند که شیکی خاصی دارند و برای بیشتر دکورها می توان از آنها استفاده کرده و با اکثر دکوراسیون ها همخوانی لازم را دارند. شاید برای شما هم این سوال مطرح باشد که چگونه باید این شیرها را تمیز کرد که رنگ و برق آها از بین نرفته و جلوه خود را از دست ندهند.

تمیز کردن شیرآلات سفید و طلایی

تمیز کردن شیرآلات سفید و طلایی

تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی

اول به شیرهای طلایی می پردازیم. این نوع از شیرها به دلیل جنس خاصی که دارند به مراقبت های ویژه نیاز داشته و به روش های مخصوص باید تمیز شوند در غیر این صورت آسیب جدی به آنها وارد خواهد شد. این شیرها هرچند که بسیار زیبا هستند اما از شیرهای استیل از دوام کمتری برخوردار می باشند و استفاده از اسپری های شیمیایی موجود در بازار باعث می شود تا در زمانی بسیار کوتاه خورده و خراب شوند. شیرآلات سفید مقاومت بیشتری نسبت به زنگ زدگی و خوردگی با مواد شیمیایی دارند و تمیز کردن آنها ساده تر خواهد بود زیرا می توانید از بسیاری مواد معمول برای تمیزی آنها استفاده کرد.

نظافت شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی

نظافت شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی

ترکیب سرکه سفید و آب برای تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی

یکی از بهترین و در دسترس ترین موادی که برای تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی می توان از آنها استفاده کرد، سرکه سفید و آب می باشد. البته مقدار ترکیب این دو ماده اهمیت زیادی دارد. سرکه را به نسبت 1 به 3 باید با آب ترکیب کرد. یعنی یک واحد سرکه سفید و سه واحد آب. محلول بدست آمده از ترکیب این دو ماده یک پاک کننده فوق العاده و البته ملایم است که برای تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی بسیار مناسب می باشد. برای تمیز کردن باید این محلول را بر روی شیرآلات اسپری کرده و سپس آنها را با کمک پارچه نرم پاک نمایید یا آبکشی نمایید.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی با سرکه سفید و آب

تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی با سرکه سفید و آب

برای شیرهای طلایی و سفید، شوینده شیمیایی ممنوع

برای تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی اولین اصلی که باید در نظر گرفته و اولین قانونی که باید برای خود بگذارید، پرهیز از هرگونه شوینده شیمیایی می باشد. زیرا پس از مدتی استفاده از این شوینده ها، لعاب شیرآلات شما خورده شده و به مرور زمان رنگ آنها تغییر کرده و کدر می شود و دیگر جلوه خاص خود را نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که برای شستشوی این شیرها هرگز نباید از سیم ظرفشویی استفاده نمایید زیرا بر روی آنها خط انداخته و جلوه آنها را از بین می برد.

شوینده شیمیایی برای شیرهای طلایی و سفید ممنوع

شوینده شیمیایی برای شیرهای طلایی و سفید ممنوع

ترکیب آب و صابون برای برق انداختن شیرهای سفید و طلایی

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ترکیب آب به همراه صابون می تواند چه ماده خوبی برای تمیز کردن و برق انداختن شیرهای سفید و طلایی باشد. البته نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که این ماده قبل از اینکه میزان جرم شیرآلات زیاد شود می تواند موثر باشد. محلول آب و صابون را درست کرده و با کمک یک اسفنج که قطعا باید نرم باشد به طور کامل سطح شیرها را تمیز نمایید و سپس آنها را آبکشی نمایید. بعد از شستشوی کامل باید با کمک یک دستمال خشک و البته نرم، سطح شیرها را به طور کامل خشک نمایید تا آثار لکه های آب بر روی شیرها باقی نماند.

برق انداختن شیرهای سفید و طلایی با آب و صابون

برق انداختن شیرهای سفید و طلایی با آب و صابون

چند راهکار برای تمیز و براق کردن شیرهای طلایی و سفید

در این بخش به چند راهکار و نکته در رابطه با تمیزی و براق شدن و همچنین نگهداری و طول عمر شیرهای طلایی و سفید اشاره خواهیم کرد. تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی شاید کمی به نسبت سایر شیرهای معمولی کمی سخت به نظر برسد اما باید بگوییم که تنها لازم است چند نکته را رعایت نمایید.

  • در صورتی که بتوانید با آمونیاک کار کنید، می توانید مقدار کمی از آن را بر روی پارچه زده و شیرها را چند بار در هفته از این طریق تمیز و براق نمایید.
  • برای تميز كردن شيرآلات بهداشتی سفید و طلایی همیشه یک حوله نرم در کنار شیر داشته باشید و روزانه آن را با کمک این حوله تمیز نمایید. همچنین استفاده از اسپری های مخصوص شیرآلات طلایی که می توانید آنها را از بازار تهیه نمایید یکی از راه های تمیز و براق کردن این قبیل از شیرها می باشد. البته باید دقت کنید که اسپری حتما مخصوص این قبیل شیرها باشد. محلول داخل اسپری ها را بر روی شیر مورد نظر اسپری کرده و به آن در حدود 10 تا 20 دقیقه بر اساس میزان کثیفی زمان بدهید. سپس آن را آبکشی کرده و با کمک پارچه نرم خشک نمایید.
  • جوش شیرین هم می تواند ماده مناسب و کم ضرری برای تمیزی شیرهای شما باشد.
  • فراموش نکنید که برای تمیز کردن یا لوله بازکنی این شیرها به هیچ عنوان از وایتکس و یا جوهر نمک استفاده نکنید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید