رفع بوی نامطبوع سرویس بهداشتی

در حال حاضر امتیازی برای این صفحه ثبت نشده است
امتیاز شما :

بوی نامطبوع سرویس بهداشتی

ممکن برای شما پیش آمده باشد که با بوی بد در سرویس های بهداشتی مواجه شده باشید و قطعا برای هریک این سوال پیش آمده که چگونه می توان از شر این بوی بد خلاص شویم؟ همانطور که می دانید سرویس های بهداشتی منبعی برای تولید بوهای نامطبوع هستند و بسیار در تلاش بودید که این مشکل را برطرف نمایید.

خدمات فنی آریا با ارائه این مقاله در نظر دارد تا همه شما را در جهت از بین بردن بوی بد سرویس های بهداشتی راهنمایی کند. راه های مختلفی برای از بین بردن بوی بدی که از سرویس های بهداشتی خارج می شود وجود دارد که در ادامه به بهترین و همینطور کم هزینه ترین آنها خواهیم پرداخت.

از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی

قبل از اینکه مراحل رفع بوی بد سرویس های بهداشتی را بازگو کنیم، در ابتدا باید بگوییم که گاهی بوی نشات گرفته از سرویس بهداشتی، بخاطر عملکرد ضعیف شما در پاکیزه و تمیز نگه داشتن سرویس بهداشتی می باشد که همین امر موجب به وجود آمدن بوی بد می شود و بهتر است به بهداشت و پاکیزگی این مکان توجه بیشتری داشته باشید.

مواد و وسایل مورد نیاز جهت از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی

  • عطر یا روغن خشبو کننده
  • سرکه
  • الکل
  • جوش شیرین
  • آبلیمو
  • اسپری آب
  • دستکش

مراحل رفع بوی بد سرویس بهداشتی

1- استفاده از سیفون برای رفع بوی بد فاضلاب

یکی از دلایلی که باعث ایجاد بوی نامطبوع در فضای سرویس بهداشتی و همینطور خانه می شود، می توان به نبود نصب لوله های فاضلاب به صورت استاندارد اشاره کرد. سیفون هایی که در ظرفشویی یا سرویس بهداشتی استفاده می شوند استاندارد نبوده و دارای فضای خالی است که همین امر موجب نشت گاز از آنها می شود و بوی بدی را به شمام می رساند.

پس به همین دلیل است که باید هنگام نصب سیفون دقت لازم را داشته و سیفونی خریداری کنید که گلویی آن به طور کامل از آب پر شده و هیچ گونه درزی جهت نشت گاز نداشته باشد. در چاه های فاضلاب گازهای سمی تولید می شود که به گاز فاضلاب شناخته شده اند و غلظت و درجه خفگی این گازها به عوامل مختلف و مواد ترکیبی موجود در داخل چاه فاضلاب بستگی دارد.

2- نظافت را جدی بگیرید

همانطور که در قبل تر هم گفتیم، نیمی از بوی بدی که از سرویس های بهداشتی به مشام می رسد، به دلیل نظافت نا صحیح و یا بلند مدت می باشد. باید این نکته را بدانید که سرویس های بهداشتی باید معمولا هر هفته دوبار نظافت شود. برای نظافت سرویس های بهداشتی و رهایی از بوی بد باید از ضد عفونی کننده ها در تمام محیط که شامل مواد شوینده می باشند استفاده کنید. همچنین باید ترمیم شکستگی و درزها که در دیوار و یا کف سرویس بهداشتی اتفاق افتاده است و همینطور بندکشی های لازم را در اسرع وقت انجام دهید.

3- استفاده از تهویه مناسب

بسیاری از باکتری ها در مجاورت با هوای تازه از بین می روند. پس اگر سرویس بهداشتی شما از قابلیت نصب فن یا وسیله ای شبیه به آن که به تهویه هوا کمک می کند، برخوردار است بهتر است از یکی از این موارد کمک بگیرید. این روش موجب می شود علاوه بر اینکه تهویه نامطبوع از بین میرود، بر روی سلامتی شما هم تاثیر مثبتی خواهد داشت.

در برخی محیط ها امکان استفاده از تهویه نمی باشد؛ پس بهتر است در شرایط مناسب جهت گردش هوا و رفع بوی نامطبوع درب سرویس بهداشتی را باز بگذارید.

4- استفاده از ترکیب مطبوع

برای از بین بردن بوی بد بهتر است به مقدار مساوی از جوش شیرین و آبلیمو را باهم ترکیب کرده که حاصل این ترکیب چیزی شبیه به خمیر بسیار لطیف و پس از خوب برهم زدن به مایع تبدیل خواهد شد. این ترکیب را پس از آماده شدن در مکان ها و درزهای مختلف سرویس بهداشتی به خصوص مکان هایی که دید و دسترسی ندارد قرار بدهید.
بعد از 15 دقیقه مقداری سرکه را به صورت اسپری بر روی قسمت هایی که ترکیب جوش شیرین و آبلیمو را ریخته اید، بریزید. بعد از گذشت زمان کوتاهی با آب و وسایل تمیز کننده شروع به تمیز کردن و ضدعفونی کردن مکان های مورد نظر کنید. از مزایای این کار می توان به این موارد اشاره کرد که علاوه بر اینکه سرویس بهداشتی را تمیز کرده و باکتری های ساطع کننده بو را از بین می برد، تا مدت زمان طولانی از بوی بسیار خوشایند این ترکیب بهره خواهید برد.

برای اینکه بوی مطبوع تری به مشام برسد می توانید چند قطره عطر را به الکل اضافه کرده و بعد اقدام به اسپری کردن کنید.

5- نظافت دستشویی

دستشویی هایی که به طور منظم نظافت نمی شوند، خود نقش بسزایی در ایجاد بوی نامطبوع دارند. برای تمیز کردن دستشویی بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید که یکی از بهترین مایعات خانگی برای رفع بوی بد می شود. 4 پیمانه سرکه سفید را داخل دستشویی ریخته و با استفاده از دستکش و وسیله ای مناسب شروع به شستن و ضد عفونی کردن دستشویی کنید.

6- استفاده از نوشابه جهت از بین بردن جرم دستشویی

اسیدها تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن جرم های دستشویی دارند؛ یکی از در دسترس ترین اسیدهایی که می توانید برای از بین بردن جرم دستشویی استفاده کنید، نوشابه های گازدار هستند که به دلیل خاصیت اسیدی که دارند تا حدود بسیار زیادی جرم ها را از بین می برند.

با استفاده از موارد نام برده شده، به راحتی می توانید تمام بوهای نامطبوعی که از سرویس بهداشتی به مشام می رسد را از بین ببرید. در صورتیکه هیچ یک از موارد تاثیری بر روی بوی بد سرویس های بهداشتی تاثیری نداشتند، می توانید با خدمات فنی آریا تماس گرفته و از خدمات آنها بهره مند شوید.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید