لایروبی چاه

امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :
شرکت خدمات فنی آریا با ارائه و انجام خدمات لایروبی چاه در تهران، برای از بین بردن مواد اضافی مانند پلاستیک، مو و ...، کف تراشی چاه فاضلاب و لجن کشی در کوتاهترین زمان و با کمترین قیمت به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی می باشد که با بهترین لایروبی چاه با دستگاه چاه فاضلاب مانند روز اول کشش خود را بدست آورد.

لایروبی چاه چیست

خیلی از افراد با این سوال مواجه می شوند که لایروبی چاه چیست و چگونه انجام می شود؟ گاهی وجود مواد متعددی مثل مو ، پلاستیک ،چربی های متعدد و غیره باعث ایجاد لایه ای ضد آب می شود که این لایه ضد آب تمامی بدنه کانال چاه را می پوشاند و باعث عدم نفوذ آب در چاه می شود. همین امر باعث پر شدن سریع و متعدد چاه میشود. لایروبی چاه زمانی جز بهترین انتخاب محسوب می شود که کارایی چاه کم شده باشد و چاه مرتبا پر شود. به خارج کردن مواد های مختلفی چون مو، پلاستیک چربی ها و مواد جامد مختلف دیگر که باعث گرفتگی چاه و در نتیجه موجب پر شدن آن می شود، لایروبی گفته می شود.

زمان مناسب برای لایروبی چاه چه موقع است؟

زمانی که چاه پر می شود با نشانه هایی مانند بوی بد فاضلاب، باز نشدن توالت، بالا آمدن آب توالت، وجود حشراتی مانند سوسک، نداشتن کشش آب در خاک مواجه خواهید شد که همگی نشان دهنده پر شدن چاه می باشد که در این زمان نیاز به لایروبی چاه فاضلاب می باشد.

در بیشتر خانه ها و ساختمان ها چاه های فاضلاب به صورت جذبی هستند و این نوع چاه ها در زمین هایی درست شده اند که خاک آنها موجب دفع فاضلاب می شود. یکی از خصوصیات چاه استاندارد این است که بتواند آب و فاضلاب را دورن خودش جذب کند. تنها کافیست چاه استاندارد نباشد و یا خاک زمینی که در آن چاه زده شده است مرغوب نباشد، در این صورت خواهید دید که چاه زودتر از زمان عادی پر شده و نیاز به تخلیه و همینطور لایروبی دارد.

لایروبی چاه چیستآشنایی با لایروبی چاه و زمان برای انجام اینکار

دلیل بیش از حد پر شدن چاه چیست؟

پر شدن چاه دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها می تواند جنس خاک محل چاه باشد. در بیانی واضح تر باید بگوییم که چاه هایی که در مناطق کوهستانی هستند از جنس سنگ بوده و از کشش کمتری برخوردار می باشند و همین امر موجب شده که مرتبا پر شوند. اما چاه هایی که خاک آنها از جنس شن هستند ممکن است بعد از گذشت 20 یا 25 سال پر شود. پس با این توضیحات به این نتیجه می رسیم که احتمال پرشدن چاه در زمین های شنی خیلی کمتر از زمین های خاکی می باشد.

یکی دیگر از دلایل پر شدن چاه ایجاد رسوب لایه ای از مواد زائد در قسمت دیواره و کف چاه می باشد که همین موجب می شود تا آب و فاضلاب در خاک نفوذ نکند. همانطور که گفته شد در برخی موارد نیز موها و چربی ها باعث ایجاد لایه نفوذ ناپذیر در چاه می شود که به آن اصطلاحا ضد آب گفته شده که بدنه و کناره چاه را پوشش می دهد و از دفع آب جلوگیری می کند. همین امر موجب گرفتگی چاه شده و بهترین روش برای رفع این مشکل لایروبی چاه با کمترین هزینه می باشد.

مراحل لایروبی چاه

برای لایروبی چاه هریک از مراحل زیر به ترتیب انجام خواهد شد:

  • قبل از اینکه اقدام به لایروبی چاه کنید، ابتدا باید تخلیه چاه انجام شود.
  • بعد از تخلیه چاه افراد فنی و مجرب برای تراشیدن لایه های ته نشین شده و همینطور رسوب کرده وارد چاه می شوند تا کار خود را شروع کنند.
  • بعد از انجام لایروبی، لجن ها و مواد اضافه را باید از درون چاه خارج کنند که اصطلاحا به این کار لجن کشی گفته می شود.

بعد از انجام هر یک از موارد بالا توسط افراد متخصص چاه دوباره آماده بازدهی خواهد شد.

نحوه انجام لایروبی چاهنحوه انجام لایروبی چاه

برای رفع گرفتگی مکرر چاه منزل خود می توانید با شرکت خدمات فنی آریا تماس گرفته تا در کوتاهترین زمان ممکن نیروهای متخصص خود را برای برطرف کردن مشکل گرفتگی چاه اعزام کنند. همچنین خدمات فنی آریا با ارائه انواع خدمات مختلفی چون لوله بازکنی، رفع بوی نا مطبوع سرویس بهداشتی، تعمیر و رفع گرفتگی توالت فرنگی و ... با کمترین هزینه و به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید