امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن

18 خرداد ، 1400
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

در این مقاله قصد داریم پیرامون آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. با توجه به آن که بسیاری از افراد پیرامون مسائل فنی اطلاعات بالایی دارند و دوست دارند تا اطلاعاتشان به روز رسانی شود، قصد داریم پیرامون شترگلو که یکی از قطعات پر استفاده در بحث لوله کشی می باشد، اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم، پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید تا آگاهی و اطلاعاتتان را پیرامون آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن افزایش دهیم.

شترگلو چیست؟

شترگلو چیست؟

مزیت آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن

آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن موضوع اصلی صحبت این مقاله می باشد. با توجه به آن که شترگلو یکی از قطعات پر استفاده در بحث صنعت لوله کشی است، قصد داریم اطلاعات کاملی را در زمینه مزیت استفاده از شترگلو و هدف اصلی استفاده از این ابزار در اختیارتان قرار دهیم. شترگلو به شکل حرف انگلیسی U یا S می باشد که در زیر سینک ظرفشویی آشپزخانه به طور قائم نصب می شود.

 این ابزار علاوه بر آن که در زیر سینک ظرفشویی قرار می گیرد، در زیر آبریز ها و همینطور توالت های ایرانی و یا لوله های فاضلاب نیز نصب می شود. با توجه به آن که ممکن است در آشپزخانه و توالت های ایرانی به خاطر ایجاد نشت، بوی بدی ایجاد بشود، شترگلو از این پدیده جلوگیری می کند و وظیفه آن، جلوگیری و مقابله با فشار معکوس می باشد که در لوله های فاضلاب ایجاد می شود.

همانطور که گفتیم شترگلو شبیه دو حرف U و S می باشد و از بوی بدی که در فاضلاب بوجود آمده و به بیرون نشت کرده است، جلوگیری می نماید و این ابزار استفاده را در چاه توالت بخصوص در توالت های ایرانی و در چاهک فاضلاب سینک ظرفشویی ساده می کنید جنس آن نیز بسته به نوع استفاده شما می تواند سیمانی و پلاستیکی انتخاب شود.

شترگلو

شترگلو

آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن و روش کار شترگلو

در این قسمت به ادامه آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. در شتر گلو همواره مقداری آب در قسمت گلوی آن، وجود دارد و در آب در این قسمت باقی می ماند و کاربرد آن بسیار مانند یک درب اتوماتیک عمل می کند، یعنی همواره پس از آن که آب وارد این قسمت شد، با آب این قسمت مخلوط می شود و در ادامه به فاضلاب وارد می شود و وارد جریان آب درون فاضلاب خواهد شد. یعنی آبی که در شترگلو باقی می ماند، همواره در حال جایگزینی می باشد و به خاطر همین موضوع، بو نمی گیرد.

روش کار شترگلو

روش کار شترگلو

کاربرد های استفاده از شترگلو چیست؟

در ادامه آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن بهتر است به معرفی کاربردهای استفاده از شترگلو بپردازیم. یکی از مهمترین کاربردهای این ابزار، جلوگیری از فشار معکوسی است که در فاضلاب ایجاد می شود و همینطور ورود و خروج حشرات مانند پشه های مختلف و سوسک ها، کنترل می شود و بوی بد چاه فاضلاب نیز که در اثر نشت ایجاد می شود کنترل خواهد شد.

استفاده از شترگلو

کاربرد استفاده از شترگلو

روش اطمینان حاصل نمودن از وجود شترگلو

 برای آن که به طور کامل پیرامون آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن صحبت نموده باشیم، نیاز است تا راجع به نحوه اطمینان حاصل نمودن از این ابزار در لوله کشی منزل و یا مکان مورد نظرتان نیز صحبت نماییم. به خاطر آنکه این ابزار همواره به صورت شکل S یا U، وجود دارد، می توانید با ریختن مقداری آب در دهانه ورودی آن از وجود این ابزار مطمئن بشوید.

 زمانی که در داخل دهانه فاضلاب و ورودی این ابزار مقداری آب را می ریزید و بعد از ۲ ساعت به آن مراجعه می کنید و اگر بتوانید در دهانه چاه فاضلاب مشاهده کنید که آبی باقی مانده و یا به داخل چاه به طور کامل تخلیه شده است، محل شترگلو مورد نظرتان متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر آب باقی بماند، به این معنی است که در زه کشی فاضلاب، شترگلو مورد استفاده قرار گرفته است.

مطالب دیگر را از دست ندهید

بعضی مواقع دیده شده است، که بعد از آن که مقداری آب به داخل شترگلو وارد شده است، از کف  آشپزخانه بوی نامطبوع و بدی به مشام رسیده است، که این به خاطر آن است که مدت زمان طولانی آبی که به داخل کف رفته شروع به تبخیر از شترگلو نموده و تولید بوی بدی از درون فاضلاب کرده است. همینطور می تواند به دلیل وجود مواد دور ریختنی و کثافات دور ریختنی و فاسد شده آبی که به درون شتر گلو وارد می شود با بوی بسیار بدی همراه شود.

نحوه اطلاع از وجود شترگلو

نحوه اطلاع از وجود شترگلو

اقداماتی که باعث شکستگی شترگلو می شود؟

برای آنکه عمر شترگلوی شما بیشتر شود و مدت زمان طولانی تری بتوانید از آن استفاده نمایید، بهتر است که اقداماتی را رعایت کنید و مراقبت های لازم را انجام دهید. برای مثال به هیچ عنوان نباید بدون اجازه متخصص و مطابق نظر خود اسید و یا ماده شستشو درون شترگلو بریزید و از زدن به داخل لوله نیز به طور جدی خودداری نمایید، زیرا این اقدامات در کل باعث شکستگی این ابزار خواهد شد و خسارات زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت و اگر نیاز به تعمیرات داشتید، بهتر است که با شرکت های مرتبط با لوله بازکنی تماس داشته باشید و از آنها کمک بخواهید.

شکسته شدن شترگلو

شکسته شدن شترگلو

وظایف و کاربرد های اصلی شترگلو

در جهت توضیح بیشتر پیرامون آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن در این قسمت به معرفی وظایف شترگلو خواهیم پرداخت. شترگلو برای انجام دو وظیفه ضرورت بسیار بالایی دارد که در این قسمت، در ادامه آشنایی با شتر گلو و کاربردهای آن به آن خواهیم پرداخت. اولین وظیفه آن جلوگیری از خروج بوی نامطبوعی است، که در چاه فاضلاب ایجاد شده است. به خاطر آنکه چاه فاضلاب منبع کثافات و مواد دور ریختنی و فضولات و همینطور منبع گازهای فاضلاب می باشد، بوی بسیار بد و نامطبوعی از آن به مشام می رسد که شترگلو از خروج این بوی نامطبوع، جلوگیری می نماید.

دومین وظیفه ای که درباره شترگلو وجود دارد، این است که این ابزار از ورود و خروج حشرات و سوسک هایی که درون چاه وجود دارند، به درون ساختمان جلوگیری می نماید. به خاطر آنکه چاه فاضلاب، منبع مواد زائد و دور ریختنی و کثافات می باشد، این حشرات و سوسک ها به سرعت درون این مکان رشد می کنند و امکان ورود آنها به درون خانه و ساختمان بسیار وجود دارد.

اما وجود قسمت خمیدگی در شترگلو، باعث شده تا جلوی ورود این حشرات به داخل خانه و ساختمان گرفته شود و از ورود بیماری هایی که این حشرات و سوسک ها با خود به خانه می آورند نیز جلوگیری شود. در این مقاله سعی داشتیم پیرامون آشنایی با شترگلو و کاربردهای آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که این مطلب مورد استفاده تان قرار گرفته باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید