در حال حاضر امتیازی برای این صفحه ثبت نشده است
امتیاز شما :

راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله

10 تیر ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هر یک از آنها دارای شرایط و ویژگی های خاص خود خواهند بود. گرفتگی لوله را می توان مشکلی دانست که در تمامی خانه ها امکان به وجود آمدن آن وجود دارد. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله

بی شک برای هر خانه ای این مشکل پیش خواهد آمد که بنا به هر دلیل لوله فاضلاب آنها دچار گرفتگی شود. گرفتگی لوله دلایل مختلفی میتواند داشته باشد اما باید به فکر راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله بوده باشیم. لازم به ذکر می باشد که راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله به انواع مدل های مختلف تقسیم می شوند که می توانید به روش های مختلفی این کار را انجام دهید. ابتدا باید بدانید که بوی بدی که از لوله فاظلاب به مشامتان می رسد یکی از مواردی می باشد که می توان هشدار گرفتگی لوله بوده باشد. در ادامه به برخی از راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله اشاره نموده ایم:

لوله بازکنی

باز کردن گرفتگی لوله با استفاده از فنر

بهترین و موثر ترین روش جهت بازکردن مسیر لوله فاضلاب را می توان استفاده از فنر دانست که با استفاده از این فنر می توانید به باز شدن سریع لوله فاضلاب کمک نمایید. باید در نظر داشته باشید که استفاده از فنر به منظور بیرون کشیدن مو ها و چربی ها و در حالت کلی موادی می باشد که سبب گرفتگی لوله شده است. و نباید به هیچ وجه فنر را بیشتر هل دهید. پس از اینکه حس کردید فنر به صورت روان در داخل لوله حرکت می کند در این صورت می توانید از آب جوش جهت باز شدن نهایی لوله استفاده نمایید.

باز کردن گرفتگی لوله با استفاده از نمک و سرکه

یکی از دیگر راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله را می توان استفاده از ترکیب نمک و سرکه دانست که می توانید به اندازه یک سوم لیوان از هر کدام از مواد ذکر شده را در یک لیوان ریخته و سریعا در داخل لوله بریزید. چرا که این دو ماده سریعا با یکدیگر واکنش داده و می توانند چربی ها را به خوبی از بین ببرند. توجه داشته باشید که این ماده باید حداقل به مدت 2 ساعت در داخل لوله باقی مانده باشد. پس از گذشت این زمان باید به خوبی و با فشار لوله را با آب گرم بشویید که در این صورت شاهد باز شدن لوله فاضلاب خواهید بود. لازم به ذکر می باشد که می توانید مقداری نمک در داخل لوله ریخته و سپس سرکه اضافه نمایید که در این صورت در داخل لوله واکنش این دو ماده آغاز خواهد شد.

دستگاه و فنر لوله بازکنی

باز کردن گرفتگی لوله با استفاده از جاروبرقی خشک و تر

یکی دیگر از راهکار های حل مشکل گرفتگی لوله را می توان استفاده از جارو های خشک و تر دانست که این جارو ها خواهند توانست تمامی محتویات داخل لوله را که سبب گرفتگی لوله شده اند را به داخل کیسه کشیده و سبب باز شدن لوله شوند. اما باید توجه داشته باشید که باید حتما تمامی درز های بالایی را پوشانده و تنها اجازه مکش از پایین را به جارو بدهید. باید مکش جاروبرقی را در درجه آخر قرار دهید تا جاروبرقی توان مکش مواد سفت شده داخل لوله را داشته باشد.

باز کردن گرفتگی لوله با استفاده از جوهر نمک

استفاده از جوهر نمک را می توان یکی از راه هایی دانست که می توانید سریعا لوله خود را باز کنید. چرا که جوهر نمک خاصیت های بسیاری داشته و خواهد توانست تمامی چربی ها را از بین ببرد. ابتدا باید مقداری جوهر نمک خریداری نموده و 3 پیمانه از آن را با 3 لیتر آب مخلوط نمایید. توجه داشته باشید که در این هنگام باید حتما دستکش و محافظ چشم داشته باشید. پس از اینکه جوهر نمک شروع به جوشش نمود باید آن را در داخل لوله بریزید. پس از 1 ساعت می توانید لوله را با آب گرم بشویید. چنانچه لوله باز نشده باشد در این صورت باید با کارشناسان لوله بازکنی در تهران تماس بگیرید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید