امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 41 رای)
امتیاز شما :

راهکارهای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه

10 اردیبهشت ، 1399
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

آشنایی با روش هایی برای رفع گرفگی لوله آشپزخانه 

یکی از دل نگرانی های بزرگ بانوی هر خانه گرفتگی لوله آشپزخانه است. هنگامی که لوله آشپزخانه می گیرد خانم خانه انواع ترفندهایی را که بلد است را بکار می بندد تا این مشکل را هر چه زودتر حل کند. در این مبحث ما به عوامل موثر در گرفتگی لوله آشپزخانه، و راه کارهایی برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه و همچنین جلوگیری از این اتفاق می پردازیم. پس تا انتها با ما باشید

رفع گرفتگی چاه ظرفشویی آشپزخانهرفع گرفتگی چاه ظرفشویی آشپزخانه و گرفتگی لوله ماشین لباسشویی 

مهم ترین عوامل گرفتگی لوله آشپزخانه

اگرچه در گرفتگی لوله آشپزخانه ممکن است عوامل زیادی دخیل باشد ولی ما به به چند نکته مهم اشاره می کنیم. اولین چیزی که همیشه باعث این گرفتگی می شود چربی ظروف است. ممکن است در اینجا گفته شود که این چربی و روغن روی ظروف مایع است و از خروجی سینک خارج می شود ولی این گفته بسیار اشتباه است چون به محض جدا شدن این چربی ها از روی ظروف بر روی دیواره داخلی لوله آشپزخانه رسوب می کند و در طولانی مدت باعث گرفتگی لوله آشپزخانه می شود. دانه های برنج و خرده های غذای باقیمانده در ظروف کثیف حتی تکه های کوچک نان که بدون توجه داخل سینک ظرفشویی ریخته می شود از عوامل تاثیر گذار مهم در گرفتگی لوله آشپزخانه است. یکی دیگر از این عوامل تفاله چای است. یکی از اشتباهات رایج در میان مردم این است که ذرات تفاله چای بسیار ریز است و از خروجی عبور می کند.
ولی این نکته را همیشه باید مد نظر داشت که اگر چه این ذرات بسیار ریز هستند اما در خروجی لوله آشپزخانه چربی زیادی رسوب کرده است و این چربی ها هر ذره ای را ولو بسیار ریز به خود جذب می کند و بعد از مدتی باعث گرفتگی در لوله آشپزخانه می شود. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار مو و کرک های بسیار ریز است. چون اغلب راه خروجی آب ماشین لباسشویی وخروجی سینک آشپزخانه از یک مسیر است عموما مو و کرک های چسبیده به لباس ها در هنگام شستشو و تخلیه آب ماشین به چربی های راه آب لوله آشپزخانه می چسبد و خود باعث گرفتگی در این مسیر می شود.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانهرفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه 

راهکارها در حل مشکل گرفتگی لوله آشپزخانه

اگر متوجه شدید که آب با تاخیر از خروجی خارج می شود می توانید با کمک کف دست خود که روی خروجی آب ظرفشویی می گذارید هوا را به داخل آن پمپ کنید این کار اگر چه ساده به نظر می رسد اما در بسیاری موارد برای کوتاه مدت راه گشا است. بعضی اوقات هم می توانید از پمپ های دستی هوا که در اغلب خانه ها یافت می شود استفاده کنید. اگر با این روش ها مشکل حل نشد می توانید از محلول سرکه و نمک استفاده کنید. روش کار به این صورت است که مقداری نمک داخل خروجی می ریزید بعد یک پیمانه سرکه روی آن می ریزید بهتر است چند ساعت به آن زمان بدهید تا سرکه و نمک واکنش داده و چربیهای داخل لوله را از بین ببرد. بعد مقداری آب جوش در خروجی بریزید تا کاملا شسته و پاک شود. اگر با این کارها گرفتگی شما باز نشد می توانید آستین ها را بالا بزنید و با رعایت نکات ایمنی سیفون ظرفشویی را باز کرده تمیز کنید و دوباره در جای خود ببندید پس از این مراحل اگر مشکل برطرف نشد باید با لوله بازکنی منازل تماس بگیرید تا توسط متخصصان این کار انجام شود. ولی اگر گرفتگی لوله ها و همچنان بالا زدن چاه آشپزخانه اتفاق افتاد، بهتر است از یک لوله کش متخصص کمک بگیرید.

جلوگیری از مشکل گرفتگی لوله آشپزخانه

یکی از ساده ترین و همچنین کم هزینه ترین راه ها برای جلوگیری از انسداد لوله ها این است که بعد از هر بار شستشوی ظروف مقداری آب داغ داخل خروجی بریزید این کار اگر چه ساده به نظر می رسد ولی بسیار اصولی و مهم است با این کار از رسوب چربی ها و گرفتن جرم جلوگیری می شود. دیگر اینکه اگر می خواهید دچار گرفتگی لوله نشوید بهتر است قبل از شستن ظروف کثیف تمامی آنها را از خرده غذاهای باقیمانده و چربی های اضافه پاک کنید این کار کمک می کند که هنگام شستشو به خاطر فراموشی یا سهل انگاری افراد دیگر این باقیمانده ها خروجی لوله آشپزخانه شما را نگیرد و باعث دردسر شما نشود. نکته دیگر اینکه همیشه دقت کنید صافی سینک ظرفشویی در جای خود قرار بگیرد و جلوی همه ریزه های غذا را به خروجی فاضلاب خانه شما بگیرد. نکته آخر اینکه همیشه تفاله های قوری چای را در سطل زباله خالی کنید. این تفاله ها اگر چه بسیار ریز هستند اما سهم عمده ای در گرفتگی لوله آشپزخانه ایفا می کنند. لوله بازکنی آریا با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

روش هایی برای از بین بردن چربی چاه فاضلاب آشپزخانهروش هایی برای از بین بردن چربی چاه فاضلاب آشپزخانه 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید