امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 41 رای)
امتیاز شما :

عوامل موثر بر قیمت نهایی لوله بازکنی

10 اردیبهشت ، 1399
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

حتما برای شما هم این اتفاق افتاده است یک روز که سرگرم کار در خانه هستید ناگهان بوی بدی فضای خانه را پر می کند این بو هشداری است برای گرفتن قریب الوقوع لوله های آشپزخانه یا فاضلاب خانه. پس زودتر دست به کار شوید و تا هزینه لوله بازکنی به سبد هزینه هایتان اضافه نشده است به فکر چاره باشید. در این مقاله ما شما را ابتدا با علل گرفتگی لوله ها و سپس با هزینه لوله باز کنی آشنا می کنیم. پس با ما تا انتها همراه باشید.

علل تاثیر گذار در گرفتگی لوله ها

هنگامی که صحبت از گرفتگی لوله ها می شود صحنه زننده تخریب کف ساختمان وپرداخت هزینه لوله بازکنی به ذهن می رسد. ما در اینجا سعی می کنیم شما را با عوامل مهم موثر در گرفتگی لوله ها آشنا کنیم تا خود شما بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید و در را بر روی این پیشامد ببندید و از انداخته شدن هزینه لوله بازکنی به گردنتان و تحمیل این بار بر اقتصاد خانواده جلوگیری کنید. یکی از این عوامل که بسیار کوچک است اما مشکلات بزرگی را ایجاد می کند ریختن تفاله چای و تکه های ریز نان و یا حتی دانه های برنج و شستن ظروف چرب داخل سینک آشپزخانه است. شاید بگویید چربی مایع است و از لوله پایین می رود. ولی گفتن این نکته ضروری است که چربی به محض شسته شدن در داخل لوله ها رسوب می کند و وقتی موادی مانند تفاله چای و دانه های برنج به آن می رسد در این چربی ها گیر افتاده و در مدت زمان نه چندان طولانی باعث انسداد لوله ها شده و شما را متحمل پرداخت گزاف هزینه لوله بازکنی می کند.

ولی گرفتگی لوله ها تنها به سینک آشپزخانه محدود نمی شود و شامل گرفتگی سرویس بهداشتی و حمام هم می شود. یکی از عوامل مهم در گرفتگی سرویس بهداشتی انداختن نوار بهداشتی به علت خجالت کشیدن بانوان جوان فامیل در یک مهمانی خانوادگی است و از عوامل گرفتگی راه آب حمام هم می توان به ریخته شدن مو و تیغ در این مسیرها اشاره کرد.

رفع گرفتگی لوله

عوامل موثر در هزینه های لوله بازکنی

بعد از ذکر عواملی که باعث گرفتگی لوله ها در هر خانه ای می شود به چگونگی باز کردن این مسیرها می رسیم. اگر لوله های سینک آشپزخانه شما گرفت می توانید با کمی حوصله سینک آشپزخانه را باز کنید و بعد از شستشو دوباره ببندید ولی اگر از این کار سر رشته ندارید و یا از این کار احساس دل به همخوردگی می کنید می توانید با پرداخت مبلغ کمی هزینه های لوله بازکنی از یک لوله کش بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. ولی اگر این گرفتگی در دستشویی خانه یا حمام اتفاق افتاده است درپرداخت هزینه لوله بازکنی تغییر ایجاد می شود. زیرا هر چه گرفتگی ها در مسیرهای داخلی ساختمان باشد هزینه لوله بازکنی بیشتر می شود. اگر گرفتگی در اثر افتادن جسم خارجی در داخل سرویس بهداشتی است بهتر است از یک لوله بازکن حرفه ای بخواهید این کار را برای شما انجام دهد و خود هیچ گاه اقدام به در آوردن جسم با دست نکنید چون ممکن است دست شما در حفره فاضلاب گیر کند و شما علاوه بر هزینه لوله بازکنی مجبور به پرداخت هزینه تخریب و بازسازی نیز بشوید. اما بعضی مواقع مشکل گرفتگی لوله ها با یک فنر زدن و یا استفاده از پمپ هوا رفع می شود ولی باز هم تشخیص اینکه از کدام یک باید استفاده شود نیز بر عهده یک متخصص است و در هر صورت شما باید هزینه لوله بازکنی را کم یا زیاد پرداخت کنید.

خدمات لوله بازکنی

چگونگی جلوگیری از پرداخت اضافی در هزینه های لوله بازکنی

هنگامی که لوله های خانه شما به هر علتی می گیرد اولین چیزی که به نظرتان می رسد زنگ زدن به یک لوله بازکنی ارزان و فوری است ولی همیشه به خاطر داشته باشید شماره هایی که اغلب بر روی در و دیوار خانه ها وجود دارد بیشتر کلاهبرداری است و به محض زنگ زدن به هر کدام از این شماره ها و آمدن تیم لوله بازکنی به عناوین مختلف از جمله اینکه راه آب شما مشکل دارد و یا چاه فاضلاب شما پر شده است و استفاده از موادی که بر روی لوله کشی اثر مخرب دارد شما را دچار بار اضافی پرداخت هزینه لوله بازکنی می کنند. پس بهتر است همیشه در صورت بروز این مشکل به اتحادیه زنگ بزنید و از یک متخصص بخواهید به مشکل شما رسیدگی کند. زیرا پرداخت این هزینه ها به متراژ لوله ها و نوع وسیله ای که در این کار استفاده می شود متغیر است؛ مثلا گرفتگی که با استفاده از فنر زدن باز می شود کمتر از گرفتگی است که باید از پمپ هوا استفاده شود. ولی این مهم است که این قیمت ها تحت نظارت اتحادیه است و باز هم کمتر از هزینه های لوله بازکنی آزاد است.

خدمات لوله بازکنی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید