امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 2/3 از 5 (از 43 رای)
امتیاز شما :

دستگاه پمپ تراکم چگونه کار می کند

24 بهمن ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

آشنایی با نحوه کار دستگاه لوله بازکنی و کاربردهای آن  

گرفتگی لوله ها یکی از بزرگترین مشکلاتی است که در بیشتر خانه ها در بعضی از مواقع گریبان گیر ساکنین منزل می شود. دستگاه پمپ تراکم یکی از تجهیزاتی است که در این زمان به کمک آمده و به سادگی باعث رفع این مشکل می شود. در این مقاله با این دستگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

دستگاه پمپ تراکم چیست؟

دستگاه پمپ تراکم وسیله ای است که به سادگی با ایجاد هوای متراکم در لوله باعث رفع گرفتگی در این محل می شود. اگر شما نیز در بعضی از مواقع دچار این مشکل هستید به شما مژده می دهیم که دیگر نگران این گرفتگی ها نباشید. با به بازار آمدن تجهیزات کار آمد در این زمینه بدون ایجاد خرابی و یا پرداخت هزینه های گزاف به سادگی گرفتگی های لوله باز و شما از این مشکل رهایی می یابید. اما استفاده از دستگاه پمپ تراکم نیز مانند استفاده از هر وسیله دیگر نیازمند تخصص و تجربه است و هر فردی نمی تواند خود بدون دارا بدون آگاهی و دانستن نحوه استفاده از دستگاه پمپ تراکم هوا اقدام به رفع گرفتگی در لوله ها نماید.

دستگاه پمپ لوله بازکنیدستگاه پمپ لوله بازکنی 

تشدید مشکل با عدم آگاهی لازم در استفاده از دستگاه تراکم هوا

در صورتی که در منزل شما لوله دچار گرفتگی شد دقت نمایید که نباید برای هر نوع گرفتگی از این دستگاه استفاده نمایید. گرفتگی لوله های فاضلاب بهترین محل برای استفاده از دستگاه پمپ خلا است. این دستگاه با ایجاد هوای متراکم به این گونه گرفتگی ها فشار آورده و باعث رفع آن می شود. اما در صورتی که گرفتگی لوله ها در منزل شما از نوع گرفتگی با سیمان و سنگ و یا موادی از این نوع باشد، استفاده از دستگاه پمپ تراکم به سادگی باعث تشدید مشکل شما می شود. در صورتی که هنگام تعمیرات لوله ها این قسمت از منزل دچار گرفتگی شود با استفاده از دستگاه پمپ برقی با فشار ایجاد شده مصالح ساختمانی در لوله ها حرکت نموده و باعث گرفتگی در منطقه وسیع تری می شود. در این زمان لازم است که از افراد با تجربه کمک بخواهید و در صدد رفع گرفتگی بر آیید. خدمات لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا آریا توسط کادر متخصص و با ارزان ترین قیمت ها انجام می شود برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 

نحوه کار با دستگاه پمپ تراکمنحوه کار با دستگاه پمپ تراکم 

استفاده از فنر های لوله باز کنی

در گذشته از فنر لوله بازکن برای رفع انسداد لوله ها استفاده می شد. اما اگر شما در این کار دارای تجربه نیستید بهتر است از انجام آن خود داری نمایید زیرا ممکن است که به سیستم لوله کشی ساختمان آسیب وارد نمایید. و این کار یک هزینه مضاعف بر گردن شما خواهد گذاشت. البته در صورتی که گرفتگی لوله بیشتر باشد باید از فنر ضخیم تر نیز برای باز نموده آن استفاده شود. توجه به مقدار گرفتگی لوله به ضخامت فنر اضافه نموده و افزایش ضخامت نیز به صدمات وارده از سمت فنر در صورت عدم آگاهی کافی هنگام استفاده از آن می شود. اما با استفاده از دستگاه پمپ تراکم به سادگی می توان از گرفتگی بعضی از لوله رفع مشکل شود و بدون پرداخت هزینه های جانبی و زحمت تجریب و بازسازی لوله ها باز شوند.

استفاده از دستگاه تراکم هوا لوله بازکنیاستفاده از دستگاه تراکم هوا لوله بازکنی 

مزایای استفاده از دستگاه پمپ تراکم برای باز کردن لوله

دستگاه پمپ تراکم هوا در بسیاری از موارد لوله بازکنی کاربرد بهتر و مفیدتری نسبت به لوله بازکنی با فنر دارد. این دستگاه دارای مزایای فراوانی است که در این قسمت به ذکر چند مورد خواهیم پرداخت:

 • دستگاه پمپ تراکم به سادگی گرفتگی لوله های فاضلاب منزل را باز می نماید.
 • این دستگاه با کمک فشار درون مخزن خود این تراکم را ایجاد می نماید.
 • هنگام استفاده از آن هوای پر فشار درون لوله ها رها می شود.
 • رها شدن هوای درون پمپ تراکم باعث ایجاد صدای بلندی می شود.
 • هر نوع گرفتگی با استفاده از این دستگاه به سادگی و تنها در چند دقیقه باز می شود.

توجه نمایید که همانطور که گفته شد برای باز نمودن لوله ها که در اثر وجود سیمان و یا سنگ گرفته شده اند از این دستگاه پمپ تراکم استفاده نشود. این کار باعث ایجاد گرفتگی در محل های دیگر لوله ها می شود. در این زمان بهتر است که از فنر لوله باز کنی برای این کار استفاده نمایید. 

مزایا استفاده از دستگاه تراکم هوا برقیمزایا استفاده از دستگاه تراکم هوا برقی 

چگونه با دستگاه پمپ هوا کار کنید

برای این که باز کردن لوله ها به راحتی و بدون مشکل انجام شود لازم است که از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. اما در صورتی که خود در منزل این دستگاه را دارید می توانید از طریق روش های زیر عمل نمایید:

 • در صورتی که لوله ها فقط با مقداری جرم گرفته شده اند نیاز به استفاده از فشار زیاد هوا نیست به سادگی و با تنظیم فشار کمتر گرفتگی در لوله های گرفته شده باز می شود.
 • حتما قبل از شروع به کار تمام خروجی های هوا در منزل را با دستمال ببندید و فقط یک خروجی که می توان فاضلاب توالت باشد را باز بگذارید. این کار کمک می کند تا با رها شدن هوا از دستگاه پمپ تراکم مواد داخل لوله ها به اطراف پاشیده نشده و محل زندگی شما آلوده نشود.
 •  دستگاه پمپ تراکم طبق نحوه عملکرد دستگاه آماده و با فشار معیین تنظیم شود و سپس شلنگ دستگاه در محل گرفتگی گذاشته و شیر تخلیه آن را باز نمایید. با خارج شده هوا از دستگاه مسیرهای گرفته شده از مواد پاک می شود.

چه نکاتی را باید حتما قبل از استفاده از دستگاه پمپ هوا مورد توجه قرار داد

 1. توجه داشته باشید که از این دستگاه برای باز نمودن چه نوع گرفتگی هایی استفاده می کنید.
 2. قبل از استفاده تمام خروجی های فاضلاب منزل را با دستمال بپوشانید و فقط یک خروجی را باز بگذارید.
 3. بعد از قرار دادن شلنگ دستگاه در لوله فاضلاب دور آن را نیز با دستمال کاملا بپوشانید. این کار مانع از پاشیده شدن ضایعات درون لوله به سمت شما می شود.
 4. عمل رفع گرفتگی باید حدود 5 دقیقه انجام شود و بعد از آن نیز باید حتما این کار تکرار شود تا از باز شدن لوله ها کاملا اطمینان حاصل شود.
 5. سعی نمایید که حتما از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید و هیچ گاه خود اقدام به باز نمودن لوله بدون آگاهی نکنید.

بهترین خدمات را با شرکت لوله بازکنی آریا تجربه کنید. ما با استفاده از نیرو های متخصص و حرفه ای و استفاده از بهترین تجهیزات لوله بازکنی، با نازل ترین قیمت در کنار شما می باشیم.

قیمت دستگاه لوله بازکنی تراکم هواقیمت دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا

شما می توانید برای کسب اطلاعات ببشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید