امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 44 رای)
امتیاز شما :

مواد ممنوعی که برای لوله بازکنی نباید به کار برد

29 آبان ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

آشنایی با مواد ممنوعه برای لوله بازکنی!

گرفتگی لوله های فاضلاب در قسمت های مختلفی از ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری همیشه مشکل ساز می باشند. که البته در برخی موارد استفاده از مواد ممنوعه برای لوله بازکنی به کار برده می شود. مشکل ایجاد شده را بالاتر برده و همراه با گرفتگی لوله، سلامت انسان را به خطر می اندازد. بنابراین بهتر است این مواد را شناخته و راهکارهای دیگری مورد استفاده قرار دهید.

اسیدهای لوله بازکنی

از اسید قوی لوله بازکن استفاده نکنید؛ جوهر نمک از جمله موادی می باشد که افراد بسیاری برای رفع گرفتگی و تمیز نمودن سرویس های بهداشتی از آن استفاده می نمایند. اما خوب است بدانید که جوهر نمک جز مواد ممنوعه است که برای لوله بازکنی نباید به کار برده شود. زیرا مواد درون فاضلاب و اسید فاضلاب با جوهر نمک واکنش انجام داده و مواد مضر و خطرناکی از لوله متصاد می شود که می تواند به طور حتم به چشم افراد آسیب رسانده همچنین روند نفس کشیدن را با مشکل رو به رو سازد. بنابراین توصیه می شود. هیچ گاه برای بازکردن لوله های فاضلاب وجود داشته در سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها و...از جوهر نمک استفاده نشود.

چاه بازکن قوی برای باز کردن لوله و فاضلابچاه بازکن قوی برای باز کردن لوله و فاضلاب 

برای لوله بازکنی، اسیدهای قوی ممنوع است

از دیگر موادی که معمولا برای گرفتگی های شدید در فاضلاب ها و راه آب های سرویس بهداشتی به کار گرفته می شود. اسیدهای قوی می باشد. اما بهتر است بدانید هر چقدر که گرفتگی لوله بیشتر طول بکشد. اسید ریخته شده در لوله فاضلاب زمان بیشتری در لوله باقی مانده و بدون شک آسیب بیشتری را به افراد خواهد رساند. فرقی نمی کند که لوله از چه جنسی تشکیل شده باشد. مهم گازهایی است که بر اثر واکنش اسیدهای قوی با مواد درون لوله از خود متصاعد کرده و به فضای بیرون از لوله پخش خواهد شد. البته این نمونه اسیدهای قوی به جنس لوله از هر نوعی که باشد. آسیب هایی را وارد کرده و سبب خوردگی لوله می شود.

مواد تشکیل دهنده لوله بازکن های اسیدیمواد تشکیل دهنده لوله بازکن های اسیدی 

بهترین راه برای باز کردن گرفتگی لوله

همانطور که ذکر شد جوهر نمک و هر نوع اسید قوی می تواند مخاطراتی را برای سلامت انسان به همراه داشته باشد. لذا توصیه شده برای گرفتگی لوله های فاضلاب ابتدا از تلمبه و آب جوش استفاده شود. در صورتی که گرفتگی ها شدید باشد. بهترین راهکار استفاده از دستگاه های تراکم هوا و فنرهای برقی است. که به راحتی بدون دخالت دادن هیچ ماده شیمیایی و اسیدی می توانند هر نوع گرفتگی لوله های فاضلاب را برطرف نمایند. هیچ اسیدی بهترین اسید برای گرفتگی لوله فاضلاب نیست و به غیر از آسیب و ضرر چیزی به همراه ندارد. شرکت خدمات فنی آریا، خدمات رفع گرفتگی انواع لوله با کم ترین هزینه و به صورت تضمینی در خدمت شما می باشد شما می توانید برای اطلاع از قیمت لوله بازکنی تهران با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

مناسب ترین محلول برای رفع گرفتگی لوله

امروزه شرکت های بسیاری برای گرفتگی های وجود داشته در لوله های فاضلاب در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها سعی کرده محلول هایی را با نام محلول لوله بازکن سرویس بهداشتی، محلول لوله بازکن روشویی و سینک ظرفشویی و... به بازار ارائه دهند. اما بهتر است بدانید تمامی این محلول ها بدون شک محلولی از انواع اسیدها بوده که می تواند استنشاق آنها و یا در معرض قرار گرفتن افراد در مسیر گازهای ایجاد شده توسط آنها درون لوله های فاضلاب، آسیب هایی جدی را برای سلامتی افراد به همراه داشته باشد. لذا توصیه می شود. اگر استفاده از تلمبه های پلاستیکی کارساز نبود. خود شخص می تواند در منزل برای باز كردن لوله فاضلاب با نوشابه گاز دار، جوش شیرین همچنین سرکه سفید محلولی برای لوله بازکنی تهیه نماید.

در نهایت فنرهای دستی می توانند راهی برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب باشند. اگر چه گاهی اوقات باز کردن لوله های فاضلاب به وسیله اسیدهای مختلف موثر می باشد. اما باید گفت این محلول ها کاملا شیمیایی بوده که جدای از تماس آنها با قسمت های مختلف بدن می توانند. در صورت استفاده نمودن چشمان و ریه های فرد مصرف کننده همچنین افراد اطراف لوله را مورد هدف قرار دهد. مواد تشکیل دهنده اکثر این محصولات هیدروکسید سدیم لوله بازکن و اسید سولفوریک لوله بازکن هستند. این دو مواد بسیار سمی بوده و حتی استشمام آنها هم مخاطراتی را برای انسان در پی خواهد داشت.

بهترین محلول لوله بازکن فاضلاببهترین محلول لوله بازکن فاضلاب  

برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید