امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 41 رای)
امتیاز شما :

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

10 اردیبهشت ، 1399
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

چگونه تشخیص دهیم لوله آب و فاضلاب دچار ترکیدگی شده است؟

لوله های آب و فاضلاب جزء مهمترین موارد تاسیساتی ساختمان ها هستند. که ایجاد ترکیدگی لوله آب و فاضلاب می تواند، مخاطراتی را برای پیکره اصلی ساختمان به همراه داشته باشد. لذا اینکه چگونه تشخیص دهیم لوله آب و فاضلاب دچار ترکیدگی شده است؟ بسیار اهمیت داشته و می تواند در رفع این ترکیدگی بسیار موثر باشد. البته با دانستن چندین مورد شناسایی محل ترکیدگی لوله به راحتی امکان پذیر می باشد.

چگونه ترکیدگی لوله آب و فاضلاب را پیدا کنیم؟

یکی از اتفاقات پرهزینه ای که در بسیاری از ساختمان ها به وجود می آید. ترکیدگی لوله آب و فاضلاب می باشد. اما جدای از بررسی ترکیدگی و رفع این مشکل، تشخیص ترکیدگی بسیار حائز اهمیت است. اگر چه لازم است. که همیشه اقداماتی برای جلوگیری از ترک خوردگی لوله ها انجام داد. اما می بایست جدای از افراد متخصص هر فردی آموزش تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب را بداند. تا در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکلی در لوله های آب و فاضلاب اقدام به برطرف نمودن آن کنند. در صورتی که ترکیدگی لوله به موقع تشخیص داده نشود. در قسمت حوالی طوله نم کشیدگی پیدا خواهد شد و بوی رطوبت به مشام می رسد.

راه هایی برای تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب و آبراه هایی برای تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب و آب 

روش های تشخیص ترک خوردگی لوله های ساختمان

یکی از مشکلاتی که در ساختمان های ایجاد می شود. وجود نم و رطوبتی است که بر اثر ترکیدگی لوله آب و فاضلاب آشکار می شود. که برای جلوگیری از انجام این عمل بهتر است در ابتدا هنگام ساخت و ساز ساختمان ها و اقدامات لوله کشی تمام استانداردهای لوله کشی رعایت گردد و از بهترین و مرغوب ترین قطعات لوله و مصالح استفاده شود. اما در صورتی که یکی از موارد زیر را مشاهده شد. اولین مورد می تواند ترکیدگی لوله آب و فاضلاب باشد. در صورتی که شیرها تماما بسته باشد اما کنتور آب همچنان چرخش داشته باشد. مبلغ قبض آب تفاوت قیمت قابل توجهی نسبت به قبوض گذشته داشته باشد. دیوارهای اطراف لوله تغییر رنگ داشته و دچار نم و رطوبت شده باشند. گچ دیوار پوسته شده و یا باد کند. سرامیک های دیوار یا کف ساختمان و یا موزاییک ها لقی پیدا کنند. سفیدک یا شوره در قسمتی از دیوار مشاهده شود. لوله های فلزی دچار زنگ زدگی شده و قسمتی از دیوار زرد رنگ شود و....

تشخیص ترکیدگی لوله آب در ساختمانتشخیص ترکیدگی لوله آب در ساختمان

یک روش ساده برای تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

در برخی موارد ترکیدگی لوله آب و فاضلاب به قدری ناچیز است. که با هیچ از نشانه های ذکر شده قابل تشخیص نمی باشد. در چنین حالتی دستگاه های نشت یاب و مخصوص تشخیص ترکیدگی لوله و مخصوص می توانند. مشکل ایجاد شده را رفع نمایند. این گونه دستگاه ها طوری طراحی و ساخته شده اند که به راحتی هر گونه نشتی و نم وجود داشته در لوله های آب و فاضلاب را در عمق دیوارهای ساختمان تشخیص می دهند و بدون تخریب های اضافه محل دقیق ترکیدگی لوله را مشخص می نمایند.

نشت یابی لوله های آب و فاضلاب

لوله های آب و فاضلاب از جمله وسایل ضروری وجود داشته در هر تاسیسات ساختمان ها به حساب می آیند. که در بنای ساختمان استفاده ی فراوانی دارند. اما با تمام مصرف و مزایایی که این لوله ها دارند. گاهی اوقات دچار معایبی نظیر ترکیدگی لوله، نشتی و گرفتگی می شوند. لذا برای خسارت بیشتر به ساختمان بهتر است در ابتدا عمر لوله های ساختمان مورد بررسی قرار گیرد. زیرا اگر لوله ها دارای عمر بالایی باشند. در اثر فنر زدن و یا استفاده از اسیدهای قوی دچار پوسیدگی و ترک خوردگی شده اند. لذا می بایست به طور کلی همراه با هزینه های بالا لوله کشی ساختمان و یا نهایتا بخشی از لوله کشی تعویض گردد. اما اگر در ترک ردگی و نشتی بر اثر فشار وارد آمده به لوله، تکان های نابهنگام ساختمان و ... باشد. می بایست به استفاده از روش های ذکر شده محل ترکیدگی لوله را پیدا نموده و هر چه سریع تر به رفع ترک خوردگی لوله اقدامات لازم انجام شود. شرکت خدمات فنی آریا با ارائه بهترین خدمات به صوزرت 24 ساعته و شبانه روزی با مناسب ترین قیمت ها در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلابنحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب 

برای اطلاع از قیمت لوله بازکنی سیار و شبانه روزی آریا می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید