امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4 از 5 (از 44 رای)
امتیاز شما :

بررسی تراش و رسوب زدایی چاه های کهنه

06 مهر ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

تراش و رسوب زدایی چاه چه هنگام انجام می شود

تراش و رسوب زدایی چاه یکی از مهم‌ترین مواردی است که پس از تخلیه شبکه فاضلاب می بایست آن را به انجام رساند. این مهم توسط افراد با تجربه و متخصص در این زمینه باید صورت گرفت تا مانع از بروز مشکلات احتمالی از جمله گرفتگی فاضلاب و شبکه و عدم آسیب رسیدن به چاه شود. برای اینکه بتوانید رسوب زدایی را به خوبی انجام دهید می بایست از نیروی انسانی و دستگاه لجن کشی استفاده کنید. برای تخلیه چاه و رسوب زدایی آن می توانید به سایت مورد نظر مراجعه کنید.

تراش و رسوب زدایی چاه

تراش و رسوب زدایی چاه صورت می‌گیرد تا چاه فاضلاب شما تخلیه شود. نکته مهم این است که بسیاری از افراد بدون توجه به این موضوع در زمان پر شدن چاه فاضلاب خود اولین موضوع را حفر یک چاه جدید در نظر می‌گیرند و به آن اقدام می‌کنند. این مهم را فراموش نکنید که با این موضوع مسلماً در زمان و هزینه شما هیچ‌گونه صرفه‌جویی نمی‌شود. در زمان پر شدن فاضلاب خود می بایست در این زمینه تدابیر مهمی را در نظر بگیرید.
 رسوب زدایی چاه می بایست در زمان مشخص انجام شود تا عزیزان بتوانند در زمان و هزینه خود برای جلوگیری از حفر چاه جدید صرفه‌جویی کنند. این نکته را فراموش نکنید که تخلیه چاه های کهنه در چندین مرحله می باشد و نباید توسط افرادی که در این زمینه تجربه کافی ندارند صورت گیرد. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

تراش چاه

تراش چاه

مفهوم تراش و رسوب زدایی چاه

شاید در ابتدا با مفهوم تراش و رسوب زدایی اطلاعات کافی نداشته باشید. جالب است بدانید که برای اینکه بتوان چاه فاضلابی که گرفته شده است را تخلیه و رسوب زدایی کرد در واقع می بایست به لایروبی چاه توجه بسیاری کنید. لایروبی به این معنی است که شما رسوبات چسبیده و همچنین سنگ و خاک را از بدنه چاه جدا کرده و آنها را جابجا کنید. همچنین بعضی از مواد باعث می‌شوند که گرفتگی در چاه ایجاد شود که این مواد اغلب به بدنه چاه چسبیده اند.
شما عزیزان می توانید با رسوب زدایی و تراش رسوبات را از دیوارها و انتهای چاه خارج نمایید؛ اما یادآور شویم که این مهم می بایست به صورت کاملاً حرفه ای و با افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند انجام شود تا مانع از مشکلات متعدد در این زمینه گردد.

مشکلات احتمالی در تراش و رسوب زدایی  چاه به صورت نامناسب

 همانطور که عنوان شد اگر تراش و رسوب زدایی چاه به صورت مناسب انجام نشود و افراد غیرمتخصص خود را در این مهم دخیل کنند مشکلات متعددی به وجود خواهد آمد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به گرفتگی چاه و همچنین شبکه فاضلاب اشاره کرد. چاه شبکه ها دچار آسیب های جدی می شوند و همچنین ریشه ها می توانند خود را به داخل شبکه نفوذ دهند.
 از دیگر موارد می‌توان به انباشته شدن رسوبات اشاره کرد. بوی نامطبوع نیز یکی از مواردی است که به دلیل عدم رسوب زدایی مناسب چاه ایجاد می شود؛ اما اگر می‌خواهید مانع از بالا آمدن فاضلاب شوید نیز می بایست این مهم را به افراد کاربلد در این زمینه بسپارید.

رسوب زدایی چاه

رسوب زدایی چاه

زمان و نحوه تراش و رسوب  زدایی چاه

نکته مهم در رابطه با تراش و رسوب زدایی چاه این است که می‌بایست زمان مشخصی را برای آن در نظر بگیرید و به صورت مناسب و مرحله به مرحله آن را به انجام برسانید که این مهم توسط شرکت‌هایی که به لایروبی و رسوب زدایی می پردازند انجام می پذیرد. همان طور که می دانید چاه های کهنه فاضلاب اغلب چند وقت یکبار نیاز به تخلیه کامل خواهند داشت که اغلب این تخلیه توسط ماشین های لجن کشی که اغلب به صورت نیسان و یا خاور هستند صورت می‌گیرد. نیروی انسانی نیز دخالت مهمی در این امر دارد. برای اینکه بتوانند دیوارها و کف چاه را بتراشند و مواد زائد را از آن خارج کنند اغلب از نیروی انسانی متعهد در این امر استفاده می‌شود؛ بنابراین در ابتدا می بایست تخلیه چاه انجام شود و سپس دیوارها و کف آن از مواد زائد تراشیده شود.      
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید