امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 41 رای)
امتیاز شما :

دلیل پر شدن چاه چیست و چقدر زمان می برد

06 مهر ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

دلایل اصلی پر شدن چاه چیست و چقدر زمان می برد تا پر شود

دلایل پر شدن چاه را می توان به موارد مختلفی دسته بندی نمود که از جمله عوامل تاثیرگذار بر پر شدن چاه می توان به اندازه آن اشاره نمود. جنس خاک چاه نیز از جمله مواردی است که می تواند بر مدت پر شدن چاه تاثیرگذار باشد. در ادامه توضیحات کامل تری ارائه نموده ایم.

دلایل پر شدن چاهعلت پر شدن چاه فاضلاب 

دلایل پر شدن چاه

موارد مختلفی بر پر شدن چاه فاضلاب تاثیرگذار خواهد بود و جهت جلوگیری از پر شدن چاه باید اقدامات لازم را انجام دهید تا بتوانید به مدت طولانی تری از چاه خود استفاده نمایید. البته در صورت پر شدن چاه فاضلاب راه های مختلفی جهت تخلیه چاه وجود دارد اما پیشگیری از پر شدن چاه از جمله مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. در موارد متعددی پر شدن چاه فاضلاب سبب بالا آمدن آب ظرفشویی و یا دستشویی خواهد شد و به همین دلیل جهت جلوگیری از این کار باید تمامی اقدامات لازم را انجام دهید تا دچار این مشکل نشوید. با شناخت دلایل پر شدن چاه می توانید تمامی اقدامات لازم را جهت جلوگیری از این امر انجام دهید و سبب سرعت بخشیدن به حرکت آب در داخل لوله های فاضلاب شوید. در خانه های قدیمی بیشتر با این مشکل مواجه هستند و یکی از بهترین راه های پیشگیری می توان به تعویض لوله های فاضلاب اشاره نمود. جهت باز شدن راه فاضلاب می توانید از اسیدها و مواد متعددی استفاده نمایید اما هیچ یک از این موارد سبب جلوگیری از بسته شدن دوباره راه آن نخواهد شد. دلایل پر شدن چاه را می توان به انواع مدل های مختلف دسته بندی نمود.

جنس زمین چاه

یکی از مهمترین دلایل پر شدن چاه را می توان جنس زمین دانست. جنس زمین های اغلب چاه ها به صورت جذبی هستند و منظور از آن این است که برای چاه های فاضلاب به یک بخش برای جذب نیاز خواهد بود. قبل از اینکه اقدام به حفر چاه نمایید حتما باید محل دقیقی برای حفر چاه در نظر بگیرید. یکی از مهمترین دلایل پر شدن چاه را می توان نامناسب بودن زمین چاه دانست که بی شک سبب پر شدن زود هنگام چاه خواهد شد. یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید قابلیت جذب خاک چاه خواهد بود و باید حتما جنس زمین به گونه ای باشد که بتواند محتویات فاضلاب چاه را به بهترین شکل ممکن جذب نماید. خاک های اطراف چاه به صورت عمده از جنس های غیر شنی و شنی خواهند بود و این نوع خاک ها برای جذب محتویات داخل چاه بسیار مناسب خواهد بود.

پر شدن چاهعمق چاه و پر شدن چاه فاضلاب 

حجم چاه

یکی از مهمترین دلایل پر شدن چاه می توان به حجم چاه اشاره نمود و منظور از حجم چاه ارتفاع و قطر چاه خواهد بود. بی شک در صورتی که قطر و ارتفاع چاه افزایش یابد امکان پر شدن آن کاهش پیدا خواهد کرد. باید توجه داشته باشید که حتما حجم چاه را متناسب با سرنشینان منزل طراحی نمایید و برای آپارتمان ها حتما باید چاه بزرگ تری داشته باشید. در صورتی که حجم چاه کم باشد در این صورت در مدت زمان کوتاه تری پر خواهد شد.

مواد زائد از جمله دلایل پر شدن چاه

یکی از مهمترین دلایل پر شدن چاه می توان به مواد زائدی اشاره نمود که در داخل چاه ممکن است وجود داشته باشد. از جمله مهمترین مواد زائد داخل چاه می توان به: فضولات، مو، چربی و صابون اشاره نمود که پس از رسوب گذاری سبب پر شدن چاه خواهد شد.

پر شدن چاه چقدر زمان می برد؟

باید توجه داشته باشید که نمی توان زمان دقیقی برای پر شدن چاه در نظر گرفت چرا که موارد مختلفی بر پر شدن چاه تاثیرگذار خواهد بود و از جمله مهمترین دلایل می توان به: اندازه چاه اشاره نمود و بی شک با کم بودن حجم چاه زودتر شاهد پر شدن چاه خواهید بود. جنس زمین چاه نیز بر پر شدن زود هنگام آن تاثیرگذار خواهد بود و بی شک در صورتی که جنس زمین مناسب نباشد و قدرت جذب پایین تری داشته باشد، چاه زودتر پر خواهد شد.
شرکت خدمات فنی آریا با ارائه بهترین خدمات لوله بازکنی سیار، حفر چاه، رفع بوی نامطبوع فاضلاب و سرویس بهداشتی و... در خدمت شما همراهان گرامی می باشد.

جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلابجلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید