امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 3/4 از 5 (از 45 رای)
امتیاز شما :

علت ترکیدگی لوله آب چیست

08 مرداد ، 1399
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

ترکیدگی لوله بر اثر چه چیزهایی به وجود می آید

حتما شما هم شاهد ترکیدگی لوله بوده اید. شاید از خود پرسیده باشید، چه عواملی می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود؟ شناخت این عوامل می تواند کمک بسیاری به شما کند تا از وقوع چنین حادثه هایی در آینده جلوگیری شود. شما با شناخت دلایل اصلی ترکیدگی لوله می توانید راه های پیشگیری از شکستگی و پوسیدگی لوله ها را پیش بگیرید.

دلایل شایع ترکیدگی لوله آب و راهکار های برای جلوگیری از آندلایل شایع ترکیدگی لوله آب و راهکار های برای جلوگیری از آن 

دلایل ترکیدگی لوله

ترکیدگی لوله امروزه مشکلی است که ممکن است در هر خانه ای اتفاق بیفتد. البته اگر بتوان راه های پیشگیری از ترکیدگی لوله را به درستی انجام داد، احتمال ترکیدگی لوله و مشکلاتی از این قبیل به میزان زیادی کاهش می یابد. تشخیص ترکیدگی لوله در زمان مناسب، نیز می تواند در این کار به شما کمک کند. اما سوال اینجاست که چه عواملی باعث ترکیدگی و پوسیدگی لوله می شود؟ در پاسخ به این سوال، می توانیم به چند عامل مهم و متداول در این مورد اشاره کنیم. از جمله مهمترین دلایل ترکیدگی و پوسیدگی لوله های آب، می توانیم به مواردی همچون دمای بسیار سرد لوله و یخ زدگی لوله، خوردگی و زنگ زدگی لوله، فشار زیاد آب و... اشاره کنیم. شما برای پیشگیری از وقوع این مشکلات می توانید روش های مختلفی را به کار بگیرید. معمولا به راحتی می توان از ایجاد پوسیدگی لوله ها و نشت آب، جلوگیری و البته پیشگیری کرد. البته در بخش های بعدی به تفصیل درباره هر یک از این عوامل صحبت خواهیم کرد.

دمای بسیار سرد و یخ زدگی لوله ها

علت ترکیدگی لوله آب در زمستان؛ چرا لوله های آب در زمستان می ترکند؟ یکی از دلایلی که باعث پوسیدگی و در نهایت ترکیدگی و نشت آب از لوله ها می شود، دمای بسیار سرد لوله و آب و در نهایت یخ زدگی لوله ها است که اگر به آن رسیدگی نشود، باعث شکسته شدن لوله شده و نشت آب اتفاق می افتد. اگر بخواهیم بیشتر در این مورد توضیح دهیم که دقیقا این اتفاق چگونه رخ می دهد، باید به خاصیت یخ اشاره کنیم. یخ معمولا چگالی و حجم بیشتری نسبت به آب دارد. وقتی آب داخل لوله سرد شده و در نهایت یخ می زند، نیاز به فضای بیشتری دارد و از آن جایی که این فشار در داخل لوله وجود ندارد، از داخل لوله به سمت بیرون فشار وارد کرده و این فشار داخلی باعث شکسته شدن لوله می شود. دلیل دیگری که بر شدت این موضوع می افزاید، این است که بعد از یخ زدگی قسمتی از لوله، آبی که در حالت جریان است، راهی برای عبور پیدا نمی کند و به تدریج به حجم آب در این قسمت ها افزوده شده و بر فشار داخلی اضافه می شود و در نهایت باعث ترکیدگی و نشت آب به بیرون می شود.

علت ترکیدن لوله های آب در زمستانعلت ترکیدن لوله های آب در زمستان 

خوردگی و زنگ زدگی لوله

از دیگر عوامل ترکیدن لوله آب و باز شدن لوله ها، خوردگی و زنگ زدگی ها می باشد. البته این موضوع در ساختمان هایی که قدمت زیادی ندارند، چندان به چشم نمی خورد. معمولا اکثر لوله های فلزی بعد از گذشت چندین سال شروع به زنگ زدن می کنند. البته عواملی نیز در این راه باعث تشدید این زنگ زدگی می شوند. اما در نهایت لوله هایی که قدمت زیادی دارند، به تدریج دچار زنگ زدگی شده و به تدریج پوسیده می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید از ضد زنگ ها استفاده کنید و از نفوذ آب و رطوبت به نزدیکی لوله ها جلوگیری کنید.

ترکیدگی و پوسیدگی لوله در اثر فشار آب

فشار زیاد آب در داخل لوله نیز از دیگر دلایل شایع شکسته شدن لوله ها و نشت آب می باشد. معمولا فشار آب معمولی در داخل لوله ها مناسب است و در لحظه نمی تواند باعث شکستگی لوله شود. اما این احتمال وجود دارد که فشار آب داخل لوله در دراز مدت باعث شکسته شدن و پوسیدگی تدریجی لوله ها بشود. همچنین فشارهای ناگهانی آب؛ مثلا باز و بسته شدن شیر آب می تواند بر سرعت این فرآیند بیفزاید. مخصوصا در مکان هایی که به طور متوسط فشار آب زیاد است، حتی احتمال شکستگی ناگهانی نیز وجود دارد. شیر فلکه های اصلی و لوله های اصلی معمولا با فشار بیشتری رو به رو هستند. یکی از مهم ترین خدمات لوله بازکنی آریا، تشخیص ترکیدگی لوله می باشد که در سراسر تهران و با قیمت مناسب ارائه می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا فوری و حضوری خدمات را به شما ارائه دهند.

پیشگیری از ترکیدن لوله آب و نشت آبپیشگیری از ترکیدن لوله آب و نشت آب 

شرکت آریا با ارائه خدمات لوله بازکنی ارزان به صورت شبانه روزی در خدمت شما می باشد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید