امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 2/4 از 5 (از 48 رای)
امتیاز شما :

حذف مگس های ریز توالت

13 تیر ، 1402
خدمات فنی آریا
0 کامنت

مگس های ریز توالت یکی از چالش های خسته کننده در اغلب ساختمان ها مخصوصا در روزهای گرم تابستان است. این موجودات مزاحم که به نام مگس یا پشه توالت هم شناخته می شوند گرچه نمی توانند آسیبی به انسان برسانند اما صرف وجودشان برای بسیاری از افراد اذیت کننده است. در این مطلب از سایت خدمات فنی آریا قصد داریم را روش های از بین بردن مگس ریز توالت را به شما معرفی کنیم.

از بین بردن مگس توالت

از بین بردن مگس فاضلاب

مگس فاضلاب چیست؟

در پاسخ به سوال مگس توالت چیست باید گفت این حشره با نام هایی مثل مگس فاضلاب یا پشه فاضلاب نیز شناخته می شود. حشره ای به رنگ سیاه می باشد که ابعاد آن تا حدود 5 میلیمتر رشد می کند. بال های این حشره که بدن آن به رنگ های قهوه ای و سیاه دیده می شود به رنگ روشن است. همچنین بالهای این آن با موهایی پوشیده شده است. به دلیل اینکه شکل ظاهری بال ها به شکل پروانه است به آن مگس پروانه ای نیز می گویند.

مگس توالت از چه موادی تغذیه می کند؟

این مگس یا پشه توالت معمولا در سرویس بهداشتی، مجرای فاضلاب ها، تانک های آب آلوده، خاک آلوده و به طور کلی محل های مرطوب زندگی می کند. یکی از ویژگی های عجیب این مگس های ریز سرویس بهداشتی، تولید مثل و تکثیر بسیار سریع است. نوع ماده این حشره در هر تخم گذاری می تواند 30 الی 100 تخم بگذارد. سرعت رشد تخم ها نیز بسیار زیاد است به طوری که در عرض 2 روز کرم ها بال درآورده و پرواز می کنند. بر اساس تحقیقات این حشره از مواد آلی موجود در سرویس های بهداشتی، حمام و همچنین رطوبت موجود در این قسمت ها تغذیه می کند. چگونگی از بین بردن پشه های ریز دستشویی در کنار راهکارهای موثر بر حذف بوی نامطبوع سرویس بهداشتی همواره دو نمونه از پرتکرار ترین سوالات افراد در محیط های خانگی و اداری است.

از بین بردن مگس پروانه ای

از بین بردن پشه توالت

5 روش کاربردی برای از بین بردن مگس توالت

مگس فاضلاب به روش های مختلفی قابل از بین بردن است. البته توجه داشته باشید که این موجود بسیار مقاوم بوده و در شرایط سخت نیز می تواند زنده بماند. اما خوشبختانه روش هایی برای از بین بردن این حشره وجود دارد. در ادامه مطلب 5 نمونه از این روش ها را با هم مرور می کنیم. همچنین ما قبلا در مقاله ای به روش های از بین بردن سوسک فاضلاب پرداختیم.

استفاده از آب جوش برای از بین بردن مگس فاضلاب

یکی از راه های خلاص شدن از شر مگس ریز فاضلاب از بین بردن امکان تولید مثل آنها است. پشه ریز دستشویی معمولا در چاه های فاضلاب و اطراف آن تخم ریزی می کند. آب جوش با دمای بالای خود یکی از ساده ترین موادی است که به سرعت مگس فاضلاب را از بین می برد. برای انجام این کار به مدت یک هفته هر روز دو بار در داخل چاه توالت یا قسمت روشویی آب جوش تخلیه کنید. اما یک نکته را مد نظر داشته باشید که لوله هایی که از جنس پلاستیک هستند ممکن است در صورت تماس زیاد با آب جوش دچار مشکل شوند. بنابراین بهتر است این روش در لوله های فاضلاب فلزی استفاده شود.

استفاده از مایع سفید کننده توالت برای کشتن پشه توالت

یکی دیگر از ساده ترین روش ها برای از بین بردن مگس های ریز دستشویی استفاده از سفیدکننده های معمولی است که برای تمیز کردن سرویس از آن استفاده می شود. در این روش باید مایع سفید کننده را به نسبت 1 به 10 با آب ترکیب کنید. بهتر است از آب گرم یا داغ به این منظور استفاده کنید. برای از بین بردن مگس فاضلاب مایع تهیه شده را درون لوله های فاضلاب تخلیه کنید. اجازه دهید برای چند ساعت محلول تخلیه شده در فاضلاب بماند و سپس آب داغ یا گرم در فاضلاب تخلیه کنید.

از بین بردن پشه فاضلاب

از بین بردن پشه فاضلاب

  کشتن مگس پروانه ای با حذف مواد آلی

همانطور که گفته شد مگس های پروانه ای در جایی تخم ریزی و زندگی می کنند که امکان تغذیه برای آنان فراهم باشد. مواد آلی موجود در سرویس بهداشتی و حمام از خوراک تغذیه ای آنها است. بنابراین یکی از راه های از بین بردن مگس فاضلاب مقابله و پاک کردن این مواد آلی است. برای این کار می توانید از برس توالت استفاده کنید و باقی مانده فضولات در کاسه توالت را به خوبی تمیز کنید. همچنین تمیز کردن مداوم ورودی چاه روشویی توالت و تمیز کردن توری چاه فاضلاب حمام را نیز فراموش نکنید. نکته دیگر اینکه اجازه ندهید در هیچ کجا آب راکدی باقی بماند.

سمپاشی برای از بین بردن پشه فاضلاب

اگر اوضاع خارج از کنترل شده است و راه حل های معمولی جواب نمی دهد، شما به یک سم قوی برای کشتن پشه توالت نیاز دارید. متاسفانه این حشرات با سرعت بسیار زیادی تولید مثل می کنند و اگر شرایط تغذیه ای و محیط مرطوب برای آنها فراهم باشد در زمان کوتاهی تعداد آنها بسیار زیاد می شود. در این وضعیت بهتر است از سم های حشره کش موجود در بازار استفاده کرده و محل مورد نظر را سم پاشی کنید. توجه داشته باشید که پس از سمپاشی محیط و فاضلاب تا چندین ساعت نباید از سرویس بهداشتی استفاده کنید.

استفاده از جوش شیرین، سرکه و نمک برای کشتن مگس پروانه ای

یک محلول شیمیایی در دسترس برای کشتن پشه ریز توالت، استفاده کردن از محلولی است که با استفاده از جوش شیرین، سرکه و نمک ساخته می شود. این محلول می توان مگس و حشرات را هم از بین ببرد. برای تهیه این محلول 1 فنجان نمک، یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه را با هم مخلوط کرده و در داخل لوله فاضلاب، اطراف کاسه توالت و ورودی چاه روشویی بریزید. پس از آن باید چند ساعت صبر کنید و سپس آن را با آب داغ بشویید.

از بین بردن مگس های ریز توالت با کمک خدمات فنی آریا

در این مطلب 5 روش کاربردی برای از بین بردن مگس های ریز دستشویی را به شما عزیزان آموزش دادیم. البته راه حل های دیگری نیز ممکن است برای این کار وجود داشته باشد. در هر صورت اگر نتوانستید از پس مگس های پروانه ای فاضلاب بربیایید، بهتر است از متخصصان کمک بگیرید. شرکت خدات فنی آریا یکی از شرکت های تاسیساتی است که از بین بردن بوی بد و همچنین سم پاشی تاسیسات یکی از خدماتش محسوب می شود. برای شروع بد نیست تماس بگیرید و از مشاوره این شرکت بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید