امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

24 اسفند ، 1401
خدمات فنی آریا
0 کامنت

اطلاع از نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای این امکان را به شما می دهد تا با استفاده صحیح مانع از هرگونه گرفتگی لوله ها بشوید. این دستگاه که با هدف آسان تر شدن و افزایش سرعت انجام کار مورد استفاده قرار گرفته است توانایی رفع گرفتگی در لوله ها را دارد. اگر از این دستگاه به درستی استفاده شود تضمین این اتفاق وجود دارد که در بازه بلند مدت گرفتگی رخ نخواهد داد. از طرف دیگر استفاده از این دستگاه باعث با کیفیت تر شدن کار نیز خواهد شد. به همین منظور در این مقاله با شرکت خدمات فنی آریا همراه باشید تا اطلاعات کاملی از این دستگاه و روش کار آن کسب نمایید.

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چیست؟

برای طراحی و ساخت این دستگاه از یک الکترو فنر چاه بازکن استفاده شده است که ژنراتور لوله بازکنی را به بهترین نوع خود با توجه به کاربرد گسترده ای که دارد تبدیل نموده است. موفق بودن نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای باعث شده بسیاری از لوله بازکن ها برای رفع نمودن گرفتگی های شدید از آن به خوبی استفاده کنند. البته که افراد استفاده کننده از این دستگاه مهارت بسیار بالایی داشته و در کار خود ماهرانه گرفتگی لوله های بسیار سخت را باز می کنند. به عبارت دیگر اگر لوله بازکنی از دستگاه ارابه ای برای باز شدن گرفتگی ها استفاده نمود بدانید که کار خود را تضمین نموده است.

اجزای تشکیل دهنده لوله بازکنی ارابه ای

اگر بخواهید به خوبی با نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای آشنا شوید باید از اجزای تشکیل دهنده آن نیز بیشتر بدانید. این دستگاه با توجه به داشتن سیستم جدید و الکترو فنر های چاه بازکن می تواند از هر مسیری به سادگی رد بشود. فنر آن از طریق موتور حرکت می کند و با توجه به کلید هایی که بر روی دستگاه در کنار فنر قرار گرفته است می توانید باعث تغییر حرکت آن بشوید. البته که شناسایی راست گرد و یا چپ گرد بودن کلید ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین موتور گرداننده دستگاه لوله بازکنی ارابه ای در واقع موظف است دوران فنر را هدایت کند.

اجزای دستگاه لوله بازکنی

اجزای دستگاه لوله بازکنی

آشنایی با نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

همانطور که گفته شد فنر دستگاه و توانایی دارد تا از هر پیچ و خمی به آسانی عبور کند اما بهتر است که سر فنر مخصوص را به دستگاه متصل کنید. پس از آن چک کنید که فنر چاه بازکن به الکتروموتور متصل باشد تا با روشن شدن موتور، فنر نیز به دوران در بیاید. برای آسانتر شدن کار شما کافی است ابتدا دستگاه را روشن نموده  و پس از آن فنر دوار را با دست به سمت داخل حرکت دهید تا از جای خود خارج نشود. سپس اهرم گرداننده فنر را فشار دهید تا شروع به حرکت نماید. وقتی که فنر چاه شروع به گردش نمود پس از مدتی فنر گرفتگی های ایجاد شده در لوله را باز می کند.

پربازدیدترین مطالب مارا از دست ندهید!

با کمی کار کردن متوجه می شوید که لوله ها کجا گرفته است سپس فشار را بیشتر کنید تا بهتر عمل کند. اما از فشار بیش از حد بپرهیزید. زیرا ممکن است داخل لوله، فنر بشکند. برای دریافت نتیجه بهتر در درون مجرای فاضلاب یک شیر آب نیز باز کنید. با این کار لایروبی و تراشیدن جرم های دیواره با فنر چاه بازکن به خوبی انجام می شود. در نهایت آب خروجی از شلنگ با شست و شوی لوله ها و انتقال جرم به داخل چاه کار را به پایان می رساند. توجه کنید برای عملکرد بهتر دستگاه، سرویس منظم و دوره ای دستگاه به درستی در زمان خود انجام شود.

کاربرد های دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

با توجه به نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای که به صورت اصولی دانستید بهتر است کمی به کاربرد های آن نیز توجه کنید. از مزایا و عملکرد صحیح این دستگاه موفق می توان به مواردی که در ذیل به آن توجه شده است اشاره نمود. همچون؛
  • رفع گرفتگی توالت ها
  • رفع انسداد لوله فاضلاب حمام
  • باز نمودن چاه پارکینگ ها و حیاط
  • رفع گرفتگی های بسیار سخت و شدید
  • باز شدن سینک روشویی و ظرفشویی
  • نکات ایمنی در هنگام کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

کاربرد دستگاه لوله بازکنی

کاربرد دستگاه لوله بازکنی

برای آن که نتیجه مناسبی از کار با این دستگاه کسب کنید بهتر است نکات مهمی که برای ایمنی بیشتر به شما گوشزد شده است را مدنظر قرار داده و به خوبی از آن بهره مند شوید. از جمله؛

  • از دور پایین موتور استفاده نمایید. بهتر است در جاهایی که گرفتگی بیشتر است تنها فشار را افزایش دهید.
  • از دستکش چرم در هنگام استفاده از دستگاه استفاده کنید تا به دست هایتان آسیبی وارد نشود.
  • قبل از شروع کار حتما تجهیزات ایمنی را در کنار خود آماده نمایید.
  • از یک فرد ماهر و کاربلد برای باز نمودن لوله گرفته شده کمک بگیرید.

قیمت دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

در کنار این که با نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای آشنا شدید بهتر است از قیمت انجام این عمل نیز اطلاع پیدا نمایید. در واقع اگر قرار باشد فردی ماهر کار را برای شما انجام دهد، نوع گرفتگی و حجم کار، نوع دستگاه مورد استفاده و برند آن، فنر و طول آن در قیمت گذاری کار شما بسیار دخیل خواهد بود. قبل از انجام کار تحقیقات لازم را انجام دهید تا با مجموعه ای مطمئن، با کیفیت و مطمئن مشکل خود را حل کنید.

لوله بازکنی شرکت خدمات فنی آریا

در این مقاله سعی شد به طور کامل به بررسی نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای پرداخته شود. اکنون شما می دانید که این دستگاه چگونه عمل کرده و چه کاربرد هایی برایتان خواهد داشت. شرکت خدمات فنی آریا نیز مفتخر است خدمات لوله بازکنی و تاسیسات ساختمان را در تهران با قیمت مناسب به صورت بیست و چهار ساعته برای شما انجام دهد. همچنین این مجموعه ارائه دهنده خدمات دیگری نظیر؛ لایروبی چاه، حفر چاه نو، نصب ایزوگام، تشخیص ترکیدگی لوله، تعمیر و نصب سرویس فرنگی با رعایت تمام اصول بهداشتی نیز می باشد. شما می توانید همه روزه از طریق راه های ارتباطی با این مجموعه تماس برقرار نموده و مشکل خود را برطرف نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید