امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 41 رای)
امتیاز شما :

نحوه لوله کشی کولر گازی چگونه است

31 تیر ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

لوله کشی کولر گازی یکی از موارد حائز اهمیتی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. جهت لوله کشی باید مواردی را در نظر داشته باشید که از جمله این موارد می توان به اندازه لوله اشاره نمود. چرا که جنس و اندازه لوله باید مناسب بوده باشد. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

لوله کشی کولرگازی

لوله کشی کولر گازی

امروزه استفاده کردن از کولر گازی بیش از پیش رواج یافته که به همین دلیل باید به لوله کشی آن توجه داشته باشید. در لوله کشی کولر گازی باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. بهترین مورد را می توان انتخاب لوله کشی کوتاه تر دانست پس بهتراست کوتاه ترین مسافت را انتخاب نمایید. نحوه صحیح وصل کردن پنل های داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که باید حتما پنل خارجی پایین تر از پنل داخلی نصب شود. پایین بودن پنل به دلیل این مورد می باشد که روغن کمپرسور به پنل داخلی انتقال پیدا نکند. لازم به ذکر است چنانچه نتوانستید این مورد را رعایت نمایید باید در لوله کشی که از پنل خارجی به پنل داخلی انجام می شود از تله روغن استفاده کنید که روغن به درون پنل داخلی منتقل نشود. انتخاب سایز صحیح لوله ها نیز حائز اهمیت خواهد بود. اندازه لوله کشی کولر گازی به حجم و قدرت کولر بستگی خواهد داشت. لازم به ذکر است که نباید هیچگونه گرد و خاکی در داخل لوله های باقی مانده باشد تا هیچ گونه مشکلی در عملکرد کولر گازی ایجاد شود. توجه کردن به جنس لوله ها نیز حائز اهمیت می باشد.

دستگاه کولرگازی

سایز و تمیزی کار لوله کشی کولر گازی

سایز بندی لوله مهمترین مورد قابل توجه می باشد. جهت همین کار باید حتما از یک متخصص حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. به همین دلیل باید متخصص را به محل آورید. چرا که با توجه کردن به مشخصات و قدرت کولر گازی باید لوله ها را تعبیه نمایید که به همین دلیل پس از اطمینان از اندازه لوله ها می توانید اقدام به خرید لوله نمایید. لوله های کولر گازی از جنس مس می باشد که می توانید این لوله ها را به صورت توکار و روکار نصب نمایید. اما در ابتدا باید مشخص نمایید که چه نوع لوله کشی را انتخاب نمودید. باید به تمیز بودن کار نیز توجه داشته باشید. چرا که باید حتما تمامی لوله های کولر گازی تمیز بوده باشد. وجود هرگونه گرد و خاک و همچنین هرگونه ماده دیگری در داخل لوله کولر گازی سبب اختلال در عملکرد کولر گازی خواهد شد. تمیزی را تنها نمی توان به گرد و خاک نسبت داد چرا که باید حتما از خشک بودن لوله ها اطمینان داشته باشید. چرا که رطوبت داشتن لوله ها سبب از بین رفتن سیستم کولر گازی خواهد شد. به همین دلیل باید به این موارد توجه داشته باشید. به همین دلیل باید حتما ابتدا و پایان لوله را به خوبی ببندید تا هیچگونه گرد و خاک و رطوبتی در داخل لوله وارد نشود.

لوله کشی کولرگازی

عایق بندی و لوله خروجی آب در لوله کشی کولر گازی

یکی دیگر از مهمترین موارد را می توان عایق بندی دانست که در زمان نصب باید حتما تمامی سطوح لوله را به خوبی با عایق بپوشانید. عایق بندی مناسب لوله کشی کولر گازی سبب خواهد شد که از ایجاد رطوبت در داخل لوله جلوگیری شود. چرا که رطوبت سبب خرابی موتور کولر گازی خواهد شد. باید تمامی فضایی که لوله کولر گازی از آن رد می شود را به خوبی عایق کاری نمایید که هر 50 سانتی متر باید عایق را با بست کمری به صورت محکم نصب نمایید. لوله خروجی آب نیز بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که تعبیه نمودن لوله تخلیه از جمله واجبات لوله کشی کولر گازی می باشد. لوله تخلیه به منظور تخلیه رطوبت داخلی کولر گازی تعبیه می شود که باید حتما رطوبت کولر گازی به خوبی تخلیه شود. لوله خروجی را باید با شیب مناسب تعبیه نمایید که رطوبت به خوبی تخلیه شود. جنس این لوله اهمیت چندانی نداشته و می توانید از لوله پلاستیکی استفاده نمایید. حتی المقدور بهتر است لوله خروجی کوتاه بوده باشد.

برای بهره گیری از انواع خدمات لوله بازکنی شمال تهران و لوله بازکنی غرب تهران می توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات لوله بازکنی بهره بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید