امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

چگونه از شر سوسک فاضلاب خلاص شویم؟

22 تیر ، 1401
خدمات لوله بازکنی آریا
0 کامنت

سوسک فاضلاب یکی از چندش آورترین موجوداتی است که قطعا هر یک از ما بارها با آن در منزل یا محل کار روبرو شده ایم. سوسک ها گرچه ظاهرا مشکلی برای زندگی ما ایجاد نمی کنند، اما برای بسیاری از ما یک ناامنی روانی و بهداشتی به همراه دارند. این موجودات نازیبا معمولا در مکان هایی حضور داشته و زندگی می کنند که وضعیت بهداشتی مناسبی ندارد. حتما شما هم راه های بی نتیجه مختلفی را برای از بین بردن سوسک ها امتحان کرده اید. اما حالا برای اینکه بدانید چگونه از شر سوسک فاضلاب خلاص شوید، ادامه این مطلب از سایت خدمات فنی آریا را از دست ندهید.
روش از بین بردن سوسک فاضلاب

چطور از شر سوسک فاضلاب خلاص شویم؟

سوسک های فاضلاب انواع مختلفی دارند، برخی از آنها می توانند پرواز کنند در حالی که تعدادی نمی توانند. جالب است بدانید که سوسک فاضلاب می تواند تا یک ماه را بدون غذا و تا یک هفته بدون آب زندگی کنند. این مخلوق خداوند که زشت و موذی به نظر می رسد، علاوه بر برگ درختان، از گوشت، مدفوع، لاشه حیوانات و حتی باقیمانده همنوع خود نیز تغذیه می کنند. نکته جالب دیگر اینکه بیش از 3500 نوع سوسک در دنیا شناسایی شده اند که تنها 30 نوع آنها در کنار انسان زندگی می کنند.

ساده ترین راه خلاص شدن از شر این حشرات موذی استفاده از مگس کش یا کفش و دمپایی است که همه ی ما حداقل یک بار از آنها استفاده کرده ایم. اما وقتی تعداد سوسک ها زیاد می شود، راه های دیگر را امتحان می کنیم. حشره کش ها و مواد شیمیایی دومین راه برای از بین بردن سوسک ها هستند. این راه نیز ممکن است برای سلامتی ما و سایر افراد خانه خطرناک باشد. پس بهتر است روش های دیگر را برای مبارزه با سوسک های فاضلاب و خلاص شدن از شر آنها بررسی کنیم. روش هایی که چند مورد از آنها را در ادامه بررسی می کنیم.

منابع آب و غذای آنها را از بین ببرید

طبیعتا هر کجا منبع غذا و اب برای سوسک فاضلاب پیدا شود، سوسک ها در همانجا مستقر شده و تولید مثل می کنند. پس اولین راه برای اینکه از شر سوسک فاضلاب رها شوید، از بین بردن منابع تغذیه آنهاست. سعی کنید همیشه سرویس بهداشتی و حمام را پاکیزه و خشک نگهدارید. برای اینکه اطراف سینک ظرفشویی و روشویی توالت هم سوسک کمتری دیده شود، سعی کنید پسمانده مواد غذایی را از اطراف آن جمع آوری و همیشه این مکان ها را تمیز و خشک نگهدارید.

روش از بین بردن سوسک

از اسپری حشره کش استفاده کنید

اسپری های حشره کش و سوسک کش مختلفی در بازار موجود است که با خریداری آنها می توانید هم سوسک ها را مستقیم از بین ببرید و هم با اسپری کردن آن در مکان های زندگی آنها مثل اطراف چاه فاضلاب، درز و سوراخ های کاشی ها و... باعث فراری دادنشان شوید. در استفاده از اسپری های سوسک کش مواظب باشید تا به صورت یا چشم ها برخورد نداشته باشد.

اطراف چاه های فاضلاب را مرتب و خشک کنید

رطوبت یکی از عوامل جذب سوسک ها است. به طور کلی سوسک فاضلاب تمایل به زندگی در محیط مرطوب دارد. پس علاوه بر خشک نگ داشتن محیط خانه و اطراف چاه های فاضلاب، سعی کنید هیچ ماده ی غذایی برای آنها (مثل خرده آشغال ها) باقی نگذارید.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

غذاها را در ظروف در بسته نگهداری کنید

علاوه بر تمیز نگه داشتن محیط، بهتر است مواد غذایی موجود در آشپزخانه و منزل را برای خلاص شدن از شر سوسک های فاضلاب، همیشه در ظروف در بسته یا در یخچال نگه دارید. سوسک ها اگر ماده غذایی مورد نیاز خود را پیدا نکنند برای یافتن غذا به بخش های مختلف خانه سرک می کشند.

سطل زباله ها را همیشه خالی، تمیز و خشک نگه دارید

سطل های زباله در هر مکانی که باشند، یکی از بهترین قسمت های خانه برای سوسک ها هستند. سطل زباله حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه را زود به زود خالی کنید. پس از هر بار خالی کردن سطل ها آنها را بشویید و اجازه دهید برای استفاده مجدد خشک شوند.

از شکر و جوش شیرین استفاده کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای خلاصی از شر سوسک های فاضلاب استفاده از شکر و جوش شیرین است. در این ترکیب شکر جذب کننده سوسک فاضلاب به سمت خود و جوش شیرین باعث واکنش شیمیایی در معده و از بین رفتن آنها می شود. این ترکیب را در نزدیکی محل تجمع و زندگی آنها قرار دهید. نسبت جوش شیرین و شکر باید مساوی با هم باشد.

محلول آمونیاک فراری دهنده سوسک ها است

دو فنجان پودر آمونیاک را در یک ظرف آب قرار داده و سپس آن را به در و دیوار و مکان زندگی سوسک فاضلاب بریزید. کمی از آن را می توانید در چاه فاضلاب نیز بریزید. با این کار سوسک های فاضلاب فرار می کنند. در صورتی که این کار را طی چند هفته تکرار کنید، سوسک ها به شدت از محل دور می شوند.

محلول آمونیاک فراری دهنده سوسک ها است

مخلوط آرد، شکر و اسید بوریک را امتحان کنید

کمی آرد را با شکر و اسید بوریک مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آورید. حالا این خمیر را در درزهای حمام، سرویس بهداشتی، اطراف چاه فاضلاب سرویس و آشپزخانه و سایر مکان هایی که فکر می کنید محل تردد یا زندگی سوسک های فاضلاب است قرار دهید. اسید بوریک یک ماده سمی برای سوسک ها است و آنها را از پا در خواهد آورد.

تله سوسک خریداری کنید

تله سوسک با چسبندگی خود باعث به دام افتادن سوسک ها می شود. این تله ها را در مسیر رفت و آمد سوسک های فاضلاب قرار دهید تا انها را به دام اندازید. توجه داشته باشید که این تله ها بر روی تخم یا لانه سوسک ها کارایی ندارد و صرفا سوسک های در حال رفت و آمد را به دام می اندازد.

ترک ها، درز ها و سوراخ های دیوار را بگیرید

به جز خود چاه فاضلاب، درزها، ترک ها و سوراخ های موجود در دیوارها، کف و سقف می توانند محل زندگی و تخم گذاری سوسک ها باشند. پشت کاغذ دیواری، اطراف سینک ظرفشویی، درزهای پوشانده نشده ی اطراف سنگ توالت، پشت کاسه سنگ روشویی نیز از دیگر مکان های مستعد جذب سوسک است. سعی کنید برای خلاص شدن از شر سوسک فاضلاب، درزها و سوراخ ها را با بتونه به خوبی مسدود کنید.

از گازوئیل استفاده کنید

یک روش دیگر استفاده از گازوئیل است. هر چند روش خطرناکی محسوب می شود و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اما می توانید گازوئیل را در درزها و اطراف چاه توالت بریزید و منتظر بمانید تا بوی آن به مشام سوسک ها برسد. سوسک های فاضلاب به سرعت با حس کردن این بو فرار می کنند.

چطور سوسک فاضلاب را از بین ببریم

سمپاشی کردن محیط به عنوان آخرین راه محسوب می شود

یکی از قدیمی ترین روش ها سمپاشی کردن با انواع سم های موجود و ضد سوسک بعد از تخلیه چاه است استفاده از این روش برای خلاص شدن از شر سوسک های فاضلاب کمی سخت است. چرا که باید چند روزی قید زندگی کردن در محل زندگی خود را بزنید. اما به هر حال این روش نیز یک روش شناخته شده برای مبارزه با سوسک ها محسوب می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید