امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 41 رای)
امتیاز شما :

نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی با روش های ساده

16 فروردین ، 1401
شرکت لوله بازکنی آریا
0 کامنت

خانم های خانه همیشه تمایل دارند تا تک تک بخش های خانه تمیز و مرتب باشد به خصوص آشپزخانه که شاید به نوعی قلب تپنده هر خانه ای محسوب می شود. نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی به عنوان یکی از مهمترین بخش های هر آشپزخانه یکی از دغدغه های خانم ها است زیرا تمیز و براق بودن آن، در ظاهر آشپزخانه بسیار موثر می باشد. بدین منظور می توان از مواد ساده و در دسترس و یا مواد شیمیایی موجود در فروشگاه ها استفاده کرد. در ادامه چند راهکار ساده و بسیار کاربردی را برای انجام این کار پیشنهاد می کنیم تا شما نیز بتوانید سینک براق و تمیزی داشته باشید. 

سینک ظرفشویی

یکی از قسمت های آشپزخانه که خانم ها روی آن حساس هستند و دائما در حال تمیز کردن آن می باشند، سینک ظرفشویی می باشد. سینک ممکن است لعابی، سرامیکی، چدنی و یا استیل باشد اما بیش از 90 درصد سینک ها استیل هستند و در صورت تمیز بودن جلوه خاصی به آشپزخانه شما می دهند. خانم ها همیشه به دنبال نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی هستند تا بتوانند آن را مثل روز اول تمیز و براق نمایند و از دیدن آن لذت ببرند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که جنس سینک شما بسیار مهم است زیرا برخی از مواد در صورت استفاده در برخی از جنس ها بیشتر از آنکه آن را تمیز نماید به آن ضرر می رساند.

نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی

نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی

نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی

به منظور برق انداختن سینک ظرفشویی راه های مختلفی وجود دارد. برخی از آنها راه های خانگی و با استفاده از وسایل ساده هستند و برخی دیگر با استفاده از مواد و شوینده های شیمیایی موجود در فروشگاه ها انجام می شود. شما می توانید کم ضرر ترین و بهترین راه را از میان موارد موجود انتخاب و از آن استفاده نمایید.

شستشوی سینک ظرفشویی

شستشوی سینک ظرفشویی

برق انداختن سینک ظرفشویی با کمک پودر

جالب است بدانید که پودر ماشین لباسشویی یکی از بهترین موادی است که به سادگی می توانید با کمک آن جرم ها را از بین ببرید. این ماده در خانه تمام افراد یافت می شود و نیاز به هزینه خاصی نیز ندارد. استفاده از پودر ماشین لباسشویی یکی از ساده ترین و ارزانترین راه ها برای براق کردن سینک ظرفشویی می باشد. بدین صورت که کمی از آن را بر روی سینک ریخته و با اسکاچ یا روزنامه( البته روزنامه بهتر است البته روزنامه سیاه و سفید) خوب روی سینک بکشید و سپس آن را با کمک آب سرد آبکشی نمایید. شاید باورتان نشود که چقدر سینک ظرفشویی شما تمیز و براق خواهد شد بدون آنکه با وسایل شیمیایی لعاب آن را ببرید.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

برق انداختن سینک ظرفشویی با پودر

برق انداختن سینک ظرفشویی با پودر

نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی با کمک سرکه سفید

یکی دیگر از موادی که می توانید از آن برای براق شدن سینک ظرفشویی خود از آن استفاده نمایید، سرکه سفید می باشد. نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی با کمک سرکه بدین گونه است که سرکه را با کمک پارچه ای تمیز به تمام قسمت های سینک خوب مالیده و کمی به آن زمان بدهید. پس از گذشت زمان اندک، سینک را با آب به خوبی آبکشی نمایید. این روش نه تنها سینک شما را براق و درخشان می کند بلکه تمام جرم های ریز و درشت در تمام بخش های سینک شما را نیز از بین می برد.

برق انداختن سینک ظرفشویی با سرکه سفید

برق انداختن سینک ظرفشویی با سرکه سفید

استفاده از مواد شیمیایی و شوینده های کارخانه ای

یکی از راه هایی که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، انتخاب انواع شوینده های کارخانه ای است که با کمک آن جرم ها و آلودگی را از سینک پاک می کنند. البته نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی با این مواد نیز متفاوت می باشد. به طور مثال می توانید از مواد ضد عفونی کننده برای این کار استفاده نمایید و یا از مخلوط آب و وایتکس برای براق کردن سینک کمک بگیرید. البته جالب است بدانید که استفاده از وایتکس آنچنان که انتظار دارید سینک را براق نمی کند اضافه بر اینکه بوی آزار دهنده ای داشته و برای سیستم تنفسی نیز مضر می باشد.

برق انداختن سینک ظرفشویی با مواد شیمیایی

برق انداختن سینک ظرفشویی با مواد شیمیایی

نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی بدون استفاده از مواد شیمیایی

از آنجایی که مواد شیمیایی برای دست ها و یا سیستم تنفسی ما ضرر دارند و همچنین برخی از آنها به مرور زمان به سینک نیز آسیب می رسانند ما در این بخش به نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی با کمک چند وسیله ساده و چند ماده بی ضرر برای شما توضیح می دهیم. برای شروع سینک را بشویید به طوری که باقیمانده مواد غذایی در آن نباشد. سپس تمام بخش ها از جمله بخش خروجی آب، دیواره ها و کف سینک را به یک لایه از جوش شیرین آغشته نمایید. حال در این مرحله با کمک اسفنج و یا یک پارچه مناسب شروع به شستن ظرفشویی نمایید. جوش شیرین به عنوان یک ماده تمیز کننده و ضد جرم بدون آنکه به لعاب سطح سینک ظرفشویی شما آسیب برساند، آن را تمیز می نماید.

در صورتی که تمایل داشته باشید تا کار بهتر و سریع تر انجام شود، می توانید از یک لیموی تازه کمک بگیرید. نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی با جوش شیرین و لیمو بدین صورت است که لیمو را نصف کرده و به صورت دورانی بر روی تمام قسمت های ظرفشویی که جوش شیرین ریخته ای مالش دهید. لیمو سینک را گندزدایی و جوش شیرین آن را جلا می دهد. در مرحله آخر بر روی جوش شیرین سرکه سفید به مقدار لازم بریزید به طوری که جوش شیرین ها حل شود. این کار به باز شدن و تمیز شدن راه آب ظرفشویی و لوله بازکنی و شستشوی جرم ها نیز کمک خواهد کرد. در آخر برای اینکه رد قطرات آب بر روی سینک استیل و براق شما باقی نماند می توانید آن را با کمک پارچه و یا حوله ای کاملا خشک نمایید. حال از دیدن سینک زیبا و درخشان خود نهایت لذت را ببرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید