امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 3 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

باز كردن لوله فاضلاب با نوشابه

25 اسفند ، 1400
شرکت لوله بازکنی آریا
0 کامنت

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه یکی از راه های خانگی برای برطرف کردن گرفتگی لوله های فاضلاب است. گرفتگی های موردی در لوله فاضلاب از دردسرهایی است که هر چند وقت یک بار ممکن است با آن روبرو شویم. راه های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد که استفاده از نوشابه های گازدار یک مورد از آن ها است. اکثر افراد به دنبال راه های ساده و زود بازده برای حل مشکل گرفتگی لوله ها هستند. دقت کنید که نوشابه به تنهایی نمی تواند راه فاضلاب را باز کند. برای آشنایی بیشتر با این روش بازکردن چاه فاضلاب با وب سایت خدمات فنی و لوله بازکنی آریا همراه باشید.

باز كردن لوله فاضلاب با نوشابه

باز كردن لوله فاضلاب با نوشابه

آیا لوله بازکنی با نوشابه منطقی است؟

حتما تاکنون فیلم ها و کلیپ هایی در زمینه بازکردن لوله فاضلاب با نوشابه دیده اید و با خود گفته اید که یکبار هم که شده باید از این روش استفاده کنیم. شاید هم این روش را امتحان کرده اید. اما احتمالا جواب لازم را از آن نگرفه اید. راستش را بخواهید این روش چندان علمی و حتی منطقی به نظر نمی رسد. برای این گفته خود دو دلیل داریم:

  • اول اینکه خاصیت اسیدی بودن نوشابه آنقدر زیاد نیست که بتواند چربی های زیاد و انباشته موجود در لوله و گرفتگی های آنها را برطرف کند. اگر قرار باشد از نوشابه برای بازکردن لوله استفاده کنید باید آن را با مواد افزودنی دیگری ترکیب کنید.
  • دلیل دوم به شکر موجود در نوشابه بر می گردد. ماندگاری و چسبندگی شکر داخل نوشابه باعث می شود تا در داخل لوله ها چسبندگی ایجاد شده و در آینده پس از خشک شدن باعث گرفتگی بیشتر شود.

واقعیت این است که بسیاری از افراد تعهدی نسبت به مخاطب خود بابت مطالب ارایه شده در سایت یا صفحات مجازی ندارند و صرفا به دلیل بازدید بیشتر هر مطلبی را فارق از درست یا غلط بودن آن نشر می دهند.

استفادها از نوشابه برای لوله بازکنی

باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه کار سختی نیست. همانطور که گفتیم نوشابه به تنهایی تاثیر چندانی در باز کردن لوله ها ندارد و برای استفاده از آن باید با مواد دیگری مخلوط کنید. برای این کار ابتدا نوشابه را در سینک یا چاه مورد نظر خالی کرده و سپس روی آن جوش شیرین بریزید. پس از آن دوباره اندکی نوشابه در داخل چاه بریزید. حالا نوبت به سرکه می رسد تا آن را داخل چاه بریزید. با ریختن سرکه واکنش شیمیایی آغاز می شود و راه لوله کم کم باز می شود. 
این ترکیب شیمیایی قدرت باز کردن انواع گرفتی های ساده ناشی از چربی و فضولات چسبیده به دیواره لوله ها را دارد. فراموش نکنید که در پایان یک کتری آب جوش (داغ) را داخل لول بریزید تا همه چیز شستشو داده شود. فراموش نکنید که بخار حاصل از واکنش شیمیایی سرکه و جوش شیرین برای سلامتی انسان مضر می باشد و باید از آن دوری کرد.

استفادها از نوشابه برای لوله بازکنی

استفادها از نوشابه برای لوله بازکنی

یک نکته جالب در مورد بازکردن لوله فاضلاب با نوشابه

همانطور که گفته شد باز کردن چاه فاضلاب با نوشابه روشی اصولی نیست. در پاراگراف قبل در مورد استفاده از نوشابه در ترکیب با مواد دیگر توضیحاتی ارایه شد. اما جالب است بدانید که ترکیب سرکه و جوش شیرین هیچ نیازی به نوشابه ندارد! می توان گفت استفاده از نوشابه در این ترکیب هدر دادن پول و یک بطری نوشابه است که می تواند مصارف مختلف دیگری داشته باشد. توجه داشته باشید که حتی اگر تجربه ی خوبی در باز کردن لوله ها با استفاده از نوشابه داشته باشید، باید یادآوری کنیم که راه های بهتر و مثمر ثمرتری برای اینکار وجود دارد و نوشابه نسبت به آن حدی که تبلیغ می شود کارایی ندارد.

بازکردن گرفتگی شدید لوله فاضلاب با نوشابه

نوشابه را به کل فراموش کنید! هیچ راهی برای باز کردن گرفتگی های شدید با استفاده از نوشابه وجود ندارد. اما روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کرده و جواب بگیرید. یکی از این روش ها استفاده از محلول های لوله بازکنی است که در بازار به وفور یافت می شود. روش دیگر استفاده از اسید یا پودرهای لوله بازکنی است. اما به جز این روش ها شما می توانید حرفه ای تر با این مشکل برخورد کنید. لوله بازکنی با فنر و فشار هوا راه های بهتری برای انجام این کار هستند. اما طبیعتا اگر تجربه انجام آن را ندارید باید آن را به متخصصان بسپارید.

مطالب پرطرفدار ما را دنبال کنید!

لوله بازکنی با نوشابه توسط شرکت خدمات فنی آریا

انچه خواندید در مورد راه های بازکردن لوله قاضلاب با نوشابه بود که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر به دنبال را ای اساسی و تاثیر گذار در بازگرداندن گرفتی های فاضلاب به شرایط عادی هستید، پیشنهاد می کنیم از متخصصین شرکت خدمات فنی اریا استفاده نمایید. این شرکت که به شکل سیار و شبانه روزی به هموطنان ساکن در پایتخت خدمت رسانی می کند، انواع خدمات در زمینه باز کردن گفتگی لوله ها، تخلی چاه، لایروبی چاه ها، تشخیص ترکیدگی لوله، رفع گرفتگی توالت فرنگی، رفع بوی بد سرویس بهداشتی و... را نیز ارایه می دهد. خدمات این شرکت با بالاترین کیفیت و قیمت های تایید شده توسط اتحادیه ارایه می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید