امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

لوله کشی ساختمان چگونه انجام می شود

31 تیر ، 1398
تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا
0 کامنت

نحوه انجام لوله کشی ساختمان چگونه است؟

لوله کشی ساختمان یکی از مهمترین و اساسی ترین نازک کاری های مربوط به هر ساختمانی می باشد که بلافاصله بعد از طراحی و اجرای سازه نوبت به این مراحل می رسد. برای انجام هر گونه لوله کشی در ساختمان خود بایستی از افراد مجرب و حرفه ای در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید با کیفیت ترین و بهترین لوله کشی را در ساختمان خود داشته باشید.

نحوه محاسبه لوله کشی ساختماننحوه محاسبه لوله کشی ساختمان 

لوله کشی ساختمان

یکی از اساسی ترین نازک کاری های ساختمان، لوله کشی ساختمان می باشد که برای انجام این مرحله نیاز به زمان و دقت بیشتری می باشد. برای انجام لوله کشی های ساختمانی بایستی قبل از انجام هرگونه اقدامی محل قرارگیری دقیق ظرفشویی، روشویی، دستشویی، حمام و غیره را از قبل مشخص نموده و بر اساس انجام محاسبات بسیار دقیق اقدام به انجام لوله کشی های لازم داشته باشید. در نظر داشته باشد که هرگونه محاسبه اشتباه و بی دقت در این مرحله سبب بروز مشکلات بسیار زیادی از جمله نشتی و گرفتگی لوله ها در آینده خواهد شد که بی شک این امر نیز باعث بروز مشکلات بسیار شده و هزینه های زیادی را به دنبال خواهد داشت. به همین جهت توصیه می شود که از افراد کاربلد و حرفه ای برای انجام لوله کشی های مورد نیاز خود در ساختمان استفاده کنید تا بتوانید بهترین لوله کشی را داشته باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعاتی در حوزه نکات مورد توجه در لوله کشی ساختمان ارائه دهیم.

انواع لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان دارای انواع بسیار مختلف و متنوعی می باشد که افراد بایستی قبل از انجام هرگونه لوله کشی اطلاعات لازم را در این خصوص به دست بیاورند. از مهمترین و ضروری ترین انواع لوله کشی های مربوط به ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لوله کشی فاضلاب ساختمان: حساس ترین بخش لوله کشی ساختمان، لوله کشی فاضلاب می باشد که بایستی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین محصولات و لوله ها، برای لوله کشی فاضلاب استفاده کنید. لوله کشی مذکور نیاز به دقت بسیار بالایی داشته و ممکن است نیازمند به خاکبرداری داشته باشد.
  • لوله کشی آب: برای لوله کشی آب می توانید از انواع لوله های پلیمری و استیل استفاده کنید و با اندازه گیری های لازم بر روی سطوح مختلف می توانید لوله کشی های لازم را انجام دهید. از محصولات مورد نیاز برای لوله کشی می توان به اتصالات زانویی، سه راهی و غیره اشاره نمود. سعی داشته باشید تا از بهترین و باکیفیت ترین لوله ها برای لوله کشی آب استفاده کنید.
  • سیفون ها: سیفون های امروزه نقش بسیار حیاتی را در لوله کشی داشته و از ورود انواع حشرات موذی جلوگیری می کند که میتوان در سرویس های بهداشتی از سیفون استفاده لازم را داشت.

لوله کشی فاضلاب توالت فرنگیلوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و لوله کشی آب اشپزخانه 

نکات مورد توجه در لوله کشی ساختمان

نکات لوله کشی ساختمان؛ افرادی که در این زمینه تجربه و حرفه کافی را دارند می دانند که بایستی از یک سری نکات پیروی کنند تا بتوانند لوله کشی های لازم را به شکل و نحوه احسن انجام دهند. از مهمترین نکات مورد توجه در لوله کشی ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فشار موجود در لوله ها را بایستی برآورد نموده تا بعد از اتمام لوله کشی مشکل اساسی به وجود نیاید. تخمین فشار موجود می تواند شما را در انتخاب لوله های مناسب راهنمایی کند.
  • در نصب تجهیزاتی که در معرض گرما واقع می شوند نیز دقت لازم را داشته باشید تا لوله ها و تجهیزات بتوانند مقاومت لازم را در مقابل گرمای ایجاد شده داشته باشند.
  • شیب لوله ها یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی می باشد که بایستی در هنگام لوله کشی به آن توجه شود به خصوص شیب لوله های فاضلاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و محاسبه های خود را باید با نهایت دقت انجام دهید زیرا اگر این حاسبات به درستی انجام نشود گرفتگی پیاپی رخ می دهدو نیاز به اسفاده از خدمات لوله بازکنی به وجود می آید.
  • نحوه قرارگیری لوله ها نیز از موضوعات بسیار مهمی می باشد که بایستی به شکلی واقع شوند که دچار شکستگی و آسیب های وارد شده از محیط بیرون واقع نشوند.

اگر به دلیل لوله کشی بد ساختمان خود دائما دچار گرفتگی لوله می شوید می توانید از خدمات لوله بازکنی غرب تهران و خدمات لوله بازکنی شمال تهران استفاده کنید.

طراحی لوله کشی ساختمانطراحی لوله کشی ساختمان و نحوه لوله کشی فاضلاب ساختمان 

شرکت خدمات فنی آریا با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشند. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعت بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید