امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

باز كردن لوله فاضلاب با اسید

25 اسفند ، 1400
شرکت لوله بازکنی آریا
0 کامنت

باز کردن لوله فاضلاب با اسید از روش هایی است که برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه و حمام و غیره استفاده می شود. با توجه به قدرت اسید ها استفاده از آن روشی تاثیرگذار شناخته می شود اما باید توجه داشت که خطراتی نیز برای انجام این کار می توان متصور بود. در همین ابتدای مطلب توصیه می کنیم از روش های بی خطر تر و مطمئن تر استفاده کنید، چرا که این روش ممکن است در آینده شما را مشکلاتی مواجه کند. در این مطلب از سایت خدمات فنی آریا قرار است به توضیح در مورد این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

باز كردن لوله فاضلاب

باز كردن لوله فاضلاب

باز كردن لوله فاضلاب با اسید چگونه است؟

ریختن اسید در چاه فاضلاب را می توان در دسته روش های ساده و سریع برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب دانست. اسیدهای موجود در بازار قدرت های متفاوتی از لحاظ حل کنندگی مواد دارند که باید به آن در زمان خرید توجه کنید. باز کردن فاضلاب با اسید کار چندان سختی محسوب نمی شود اما در قیاس با روش های دیگر سریع تر نتیجه می دهد. نتیجه سریع بسیاری از افراد را به استفاده از اسید قانع می کند اما باید به این موضوع هم اشاره داشت که اسید می تواند خساراتی به وجود آورد که باز شدن اتصالات لوله های فاضلاب تنها یکی از آنهاست.

چه گرفتگی هایی با ریختن اسید در فاضلاب باز می شود؟

گرفتگی ها در لوله فاضلاب ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. این گرفتگی ها در هر بخش ورودی به چاه فاضلاب متفاوت است. در آشپزخانه باقی مانده و چربی غذاها می تواند باعث گرفتگی شود. در چاه های کف شور خانگی سنگ و خاک به همراه بعضی زباله ها گرفتگی ایجاد می کند. اما در سرویس بهداشتی و حمام ممکن است مو، صابون و حتی برخی مواد و اجسام پلاستیکی باعث مسدود شدن راه فاضلاب شود. برای باز کردن هرکدام از این گرفتگی ها نیاز است تا از روش خاصی استفاده شود. باز کردن چاه فاضلاب با اسید برای هر نوع گرفتگی مناسب نیست.

خطرات باز كردن لوله فاضلاب با اسید

اسید ها موادی خورنده هستند اما این تنها مشکل استفاد از اسید برای باز کردن لوله ها نیست. جالب است بدانید که اسید ها قابلیت اشتعال زایی بسیار زیادی نیز دارند و حتی می توانند باعث انفجار شوند! از طرف دیگر اسید ها گازهای سمی کلر، متان و هیدروژن تولید می کنند و باعث مسمویت انسان، نابینایی و حتی مرگ او می شوند. سوختگی های ناشی از اسید بر روی پوست انسان هم بسیار عمیق و خطرناک است. در نهایت خطر بعدی در مورد اسید به خاصیت خورندگی آن بر می گردد. جنس بسیار از لوله های فاضلاب پلاستیکی است که توسط اسیدها قابلیت ذوب شدن و نشتی دارد. این موضوع در قسمت اتصالات لوله ها به هم شدت می یابد.

نکات مهم در مورد لوله بازکنی

نکات مهم در مورد لوله بازکنی

نکات مهم در مورد لوله بازکنی با اسید

اگر با بررسی دقیق گرفتگی به این نتیجه رسیدید که استفاد از اسید بهترین راه باز کردن گرفتگی چاه فاضلاب شما می باشد، رعایت برخی نکات برای انجام ایمن این کار الزامی است. اسید های لوله بازکنی از خود بخارهایی سمی تولید می کنند که استنشاق آن برای هر انسانی مضر است.

 • بهتر است بلافاصله پس از ریختن اسید در چاه هواکش ها را روشن کرده، پنجره ها را باز کنید و تا چند ساعت در نزدیکی آن نباشید. 
 • نکته بعدی محل نگهداری اسید است که باید در جایی ایمن و دور از دسترس کودکان قرار داشته باشد. 
 • فراموش نکنید که استفاده زیاد و بیش از حد از اسید می تواند خسارات سنگینی به لوله های فاضلاب شما وارد کرده و باعث نشتی آنها شود. 
 • سعی کنید از اسید هایی استفاده کنید که محتوای آن مشخص است. 
 • بر اساس دستورالعمل استفاده که بر روی بطری محلول نوشته شده است از آن استفاده کنید.
 • حتما اسید ها را قبل از استفاده با آب رقیق کنید.
 • در هنگام ریختن اسید در چاه فاضلاب از ماسک، دستکش و لباس پوشیده استفاد کنید.
 • در صورت تماس اسید با بدن، بلافاصله به درمانگاه مراجعه کنید.
 • گرفتگی های ناشی از اجسام سخت با روش های باز كردن لوله فاضلاب با اسید قابل رفع کردن نیست.

روش باز كردن لوله فاضلاب با اسید

در نهایت اگر باز هم تمایل دارید تا از روش لوله بازکنی با اسید استفاده کنید، مراحل زیر را انجام دهید. ابتدا مقداری آب داغ را در داخل لوله فاضلاب بریزید و پس از چند دقیقه محتوای قوطی اسید را با آب مخلوط کنید و داخل چاه بریزید. بلافاصله پس از این کار حداقل تا یک ساعت از محل فاصله بگیرید تا هم اسید اثر بگذارد و هم گازهای متصاعد شده از آن باعث آسیب به شما نگردد. پس از گذشت این مدت زمان و بازگشت به محل چند سطل آب داغ به داخل چاه بریزید. اگر گرفتگی باز نشده بود، فکر استفاده مجدد از اسید را از سر خود دور کنید.

مطالب پرطرفدار ما را دنبال کنید!

روش جایگزین برای لوله بازکنی

با آسیب های استفاده از اسید برای بازکردن چاه فاضلاب آشنا شدید. بارها گفته شد که راه های مختلف دیگری برای باز کردن چاه فاضلاب وجود دارد که اسید یکی از خطرناک ترین و پر ریسک ترین آنها محسوب می شود. در درجه اول توصیه می کنیم برای بازکردن لوله های گرفته ی فاضلاب خود به متخصصان با تجربه ی این کار مراجعه کنید. در نهایت اگر تمایلی به این کار ندارید از روش های زیر به این منظور استفاده کنید:

 • استفاده از دستگاه فنر زنی لوله های فاضلاب
 • استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین
 • محلول جوهر نمک
 • محول نمک خوراکی با اب جوش
 • استفاده از تلمبه های دستی
 • استفاده از روش فشار هوا

لوله بازکنی با اسید توسط تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا

هر آنچه در مورد باز كردن لوله فاضلاب با اسید بود برای شما شرح داده شد. استفاده از متخصصان لوله بازکنی در شرکت های معتبر و شناخته شده بهترین، کم ریسک ترین و اثربخش ترین روش ها برای رفع گرفتکی لوله ها می باشد. شرکت خدمات فنی آریا نیز یکی از شرکت ای فعال در زمینه خدمات تاسیسات به خصوص در زمینه لوله بازکنی می باشد. از جمله دیگر خدمات این مجموعه می توان به تخلیه چاه، لایروبی چاه، تشخیص ترکیدگی لوله، رفع بوی بد فاضلاب و... اشاره کرد. قابل توجه اینکه خدمات شرکت با کیفیت بالا و هزینه ی مشخص شده توسط اتحادیه ارایه می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید