امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4/5 از 5 (از 42 رای)
امتیاز شما :

لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین

15 دی ، 1400
شرکت لوله بازکنی آریا
0 کامنت

لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین یکی از آسان ترین راه های باز کردن چاه فاضلاب و از بین لایه های چربی و مواد انباشته شده در جداره و بدنه لوله ها می باشد. سدیم بی کربنات یا به اصطلاح جوش شیرین یک ماده شیمیایی می باشد که به رنگ سفید و کریستالی است. این ماده شیمیایی باعث تجزیه چربی ها شده و گرفتگی هایی که ناشی از مسدود شدن لوله با چربی می باشند را رفع می کند. برای آشنای بیشتر با ویژگی های جوش شیرین و راه های ساخت محلول لوله بازکنی با آن با وب سایت شرکت خدمات فنی آریا همراه باشید.

لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین

لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین

ویژگی های جوش شیرین برای لایروبی چاه فاضلاب

جوش شیرین ماده ای است که در آب حل می شود. به همین دلیل می توان با استفاده از آن یک محلول ساخت. از این ماده در صنایع مختلف استفاده می شود. یکی از کاربرد های رایج از جوش شیرین استفاده از آن به عنوان پاک کننده است. جوش شیرین گاهی در آب به شکل اسید و گاهی به عنوان باز عمل می کند. برای استفاده از این ماده به عنوان چاه بازکن بهتر است آن را با برخی مواد دیگر مانند سرکه نیز ترکیب کنید. محلول جوش شیرین با خاصیت اسیدی خود توانایی تجزیه چربی ها و مواد گیر کرده در فاضلاب را داشته و همچنین بوی بد آنها را از بین می برد.

پرطرفدارترین مطالب

مزایای بازکردن چاه فاضلاب با جوش شیرین

این روش نیز مثل روش های دیگر، مزایای مربوط به خود را دارد. از جمله مزایای استفاده از جوش شیرین برای گرفتگی و لایروبی چاه فاضلاب این موارد را می توان نام برد:
 • این روش کم هزینه و فوری بوده و ب عنوان یک روش خانگی شناخته می شود.
 • جوش شیرین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری می باشد.
 • جوش شیرین به تنهایی برای انسان بی خطر است.
 • این ماده لوله ها را باز می کند اما برخلاف اسید های شیمیایی ناشناخته به قسمت داخلی لوله های فاضلاب آسیبی وارد نمی کند.
 • جوش شیرین یک ماده ی ارگانیک است؛ بنابراین برای طبیعت نیز بی خطر شناخته می شود.

مزایای بازکردن چاه فاضلاب با جوش شیرین

مزایای بازکردن چاه فاضلاب با جوش شیرین

ساخت محلول لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین

هر زمان احساس کردید که چاه های فاضلاب در منزل شما دچار گرفتگی شده اند یا آب را به خوبی از خود عبور نمی دهند، می توانید از محلول جوش شیرین استفاده کنید. برای ساخت ساده ترین نوع این محلول به آب گرم، مایع ظرفشویی، سرکه سفید، جوش شیرین و نمک نیاز دارید. ابتدا در مقداری آب گرم مایع ظرفشویی ریخته و آن را هم بزنید. پس از یک دست شدن آن را درون چاه بریزید. این کار کمی از چربی های موجود در لوله را کاهش می دهد. سپس نوبت به محلول جوش شیرین و سرکه می رسد.

نصف فنجان جوش شیرین و نصف فنجان سرکه را ترکیب کرده و درون چاه فاضلاب بریزید. بهتر است این کار را در دو نوبت انجام دهید تا محلول لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین بهترین عملکرد را داشته باشد. پس از تخلیه کامل محلول حدود 45 تا 60 دقیقه صبر کنید. سپس مقدار زیادی آب گرم تهیه کرده و به صورت یک جا در داخل چاه تخلیه کنید. این کار باعث شستشوی مسیر از مواد تجزیه شده و چاه باز می شود.

ساخت محلول لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین

ساخت محلول لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین

ترکیب جوش شیرین با سایر مواد برای لایروبی چاه فاضلاب

به جز محلول جوش شیرین و سرکه می توانید از ترکیب آن با مواد دیگر نیز برای باز کردن چاه فاضلاب کمک بگیرید؛ یکی از این مواد نمک است. ترکیب جوش شیرین و نمک محلولی قدرتمند برای باز کردن گرفتگی های چاه فاضلاب می باشد. یک فنجان جوش شیرین را درون چاه بریزید. نصف فنجان نمک را هم بر روی آن ریخته و چند دقیقه ای صبر کنید. سپس دو فنجان آب بر روی آنها ریخته و چند ساعت صبر کنید. حالا با استفاده از آب داغ لوله های فاضلاب را شستشو دهید.

نکات مهم در مورد رفع گرفتگی چاه فاضلاب با جوش شیرین

 • ترکیب های گفته شده و گاز متصاعد شده پس از ترکیب آنها برای سلامتی انسان ضرر دارد. بنابراین هرگز آنها را استنشاق نکنید.
 • اگر از اسید برای باز کردن چاه فاضلاب استفاده کرده اید، هرگز بعد از آن از جوش شیرین استفاده نکنید.
 • توجه داشته باشید این روش های لوله بازکنی فقط برای گرفتگی های جزئی ناشی از چربی، مو و... عمل می کند.
 • از ترکیب جوش شیرین برای لایروبی فاضلاب می توانید برای گرفتگی چاه توالت، ظرفشویی، حمام و... نیز استفاده کنید. 
 • از این روش بیش از دوبار پشت سر هم استفاده نکنید. اگر گرفتگی با دو بار استفاده بر طرف نشد بهتر است از روش های دیگر مثل فنرزنی استفاده نمایید.
 • برای کسب بهترین نتیجه به محلول زمان کافی بدهید تا اثر خود را بگذارد. توصیه می شود محلول را شب داخل لوله ها ریخته و صبح آن را بشویید.
 • در فاصله زمانی بین ریختن محلول تا زمان شستشو از هر گونه ورود آب و مواد دیگر به چاه خودداری کنید.
 • حتما از آب داغ یا گرم برای شستشوی چاه فاضلاب استفاده کنید.
 • در صورت جمع شدن آب در مسیر له فاضلاب، کارایی این روش به شدت کاهش پیدا می کند.

لایروبی چاه فاضلاب با جوش شیرین توسط خدمات فنی آریا

خدمات فنی آریا یکی از شرکت های شناخته شده در زمینه خدمات تاسیسات ساختمان می باشد. در این مجموعه خدماتی همچون لوله بازکنی به انواع روش ها (از جمله لایروبی چاه با جوش شیرین)، تخلیه چاه، تشخیص ترکیدگی لوله ها، تعمیر و رفع گرفتگی توالت فرنگی، رفع بوی بد سرویس بهداشتی و چاه فاضلاب و... را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. در انتها بهتر است بدانید که هزینه انواع خدمات در مجموعه خدمات فنی آریا نیز بر طبق قیمت های ارایه شده از طرف اتحادیه می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید