منوی سایت

راهکار های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

گرفتگی سینک ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر چند وقت در میان با آن روبرو شوید. در چنین مواقعی باید به دنبال بهترین راه ها برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی خود باشید که در این مقاله چند نمونه از بهترین روش ها برای از بین بردن گرفتگی های لوله سینک ظرفشویی بیان شده است تا در مواقع لازم از آنها استفاده نمایید.

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با استفاده از نمک، سرکه و جوش شیرین

یکی از روش هایی که برای باز کردن و رفع گرفتگی سینک ظرفشویی مناسب می باشد، استفاده از ترکیب نمک و جوش شیرین و یا ترکیب جوش شیرین و سرکه می باشد. اگر بخواهید نمک و جوش شیرین را برای باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی استفاده کنید، باید  نصف فنجان نمک آشپزخانه را با نصف فنجان جوش شیرین ترکیب کنید و آن را به مدت 10 تا 20 دقیقه به حال خود بگذارید، سپس باید مقداری آب جوش را به آن اضافه نمایید تا ترکیب نمک خانگی، جوش شیرین و آب جوش یک ترکیب شیمیایی فوق العاده را ایجاد نماید که به راحتی می تواند انواع چربی ها و جرم های موجود در داخل لوله سینک ظرفشویی را از بین ببرد و باعث رفع گرفتگی آن شود.

اما در روش استفاده از جوش شیرین و سرکه، در ابتدا باید یک پارچ آب جوش را در داخل سینک ظرفشویی خالی نمایید و سپس یک فنجان جوش شیرین را نیز داخل لوله بریزید و 10 دقیقه منتظر بمانید. بعد از گذشت 10 دقیقه باید 2 فنجان از سرکه سفید را درون سینک بریزید و به مدت 5 یا 10 دقیقه منتظر بمانید. در آخر هم باید بار دیگر یک پارچ از آب جوش را در داخل سینک بریزید و به مدت 5 دقیقه از باز کردن شیر آب خودداری نمایید. با این روش ها به راحتی می توانید گرفتگی های لوله سینک ظرفشویی خود را از بین ببرید.

سینک ظرفشویی

باز کردن گرفتگی لوله ظرفشویی با جوهر نمک

یکی دیگر از روش های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی، استفاده از جوش شیرین می باشد که باید احتیاط بسیار زیادی انجام شود. از آنجایی که اگر مقداری جوهر نمک بر روی بدن ریخته شود، می تواند باعث بروز سوختگی های تندی شود، از این رو بهتر است که در زمان استفاده از آن حتما دستکش پلاستیکی بپوشید و یک محافظ چشم برای جلوگیری از ورود گازهای جوهر نمک به چشم، بر روی چشمان خود ببندید. علاوه بر این زمانی که جوهر نمک را خریداری کردید،

اگر بخواهید از جوهر نمک برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی استفاده نمایید، باید در ابتدا 4/3 گالن آب سرد با 3 فنجان جوهر نمک مخلوط نمایید و با استفاده از یک قاشق چوبی که دیگر نمی خواهید از آن استفاده کنید، مخلوط آب سرد و جوهر نمک را به آرامی هم بزنید بعد از چند لحظه شروع به جوشیدن کرده و از خود گاز و گرما متصاعد می کند. در این مرحله محلول آماده شده و باید آن را در داخل لوله سینک ظرفشویی بریزید و 20 تا 30 دقیقه فرصت دهید تا محلول کار خود را انجام دهد و سپس می توانید مقداری آب جوش در داخل لوله بریزید. اگر احساس کردید که با یک مرتبه ریختن محلول جوهر نمک و آب سرد گرفتگی سینک ظرفشویی رفع نمی شود، می توانید این مراحل را دوباره امتحان کنید.

لوله بازکن سینک ظرفشویی

باز کردن سینک گرفته با استفاده از آب جوشیده

یکی از ساده ترین روش های باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی استفاده از آب جوش می باشد. در این روش باید یک کتری پر از آب را به طور کامل بجوشانید و سپس آن را به آرامی و در چندین مرحله در داخل سینک ظرفشویی بریزید. دقت کنید که بعد از هر بار ریختن آب جوش کمی صبر کنید تا آب جوش در داخل لوله اثر خود را بگذارد و سپس می توانید مرحله بعدی آب جوش را در داخل لوله بریزید. این روش یکی از بهترین و بی خطرترین روش ها برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می باشد که در اکثر مواقع نتیجه موفقیت آمیزی خواهد داشت.

محلول و پودر لوله بازکنی